27.3 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül

Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül; Bu sene Büyük Taaruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi‘nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında Afyon’da gerçekleştirilen Teknofest Liseler Arası İnsansız Hava Araçları yarışmasının kazananları belli oldu. Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alan Öğretmeni Ramazan Belyurt koordinatörlüğünde kurulan Feza Takımı gösterdikleri başarılar sebebiyle 2022 Sabit Kanat Kategorisi Mansiyon Ödülüne layık görüldü.

Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül
Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül

Başarılı bir hazırlık sürecinden geçerek 1000 takım içerisinden finallere kalan Feza Takımı, finaller de de gösterdikleri başarılı başarı ile ödülün sahibi oldu.

Gazi Ünvanlı İnsansız Hava Aracı “Feza”

Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımların kıyasıya yarıştığı Teknofest Liseler Arası İnsansız Hava Aracı yarışların da beklenmedik kazalarda yaşandı. Feza Takımının gerçekleştirdiği İnsansız Hava Aracı hava da gösterisini tamamlarken başka bir İnsansız Hava Aracının çarpması sonucu hasar aldı. Yaşanan aksiliklere rağmen pes etmeyen Feza Takımı İHA’yı yeniden onardıktan sonra yarışlara çıkarak son 15 takım arasına girmeyi başardı.

Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül
Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül

Finalde 15 takımın kıyasıya yarıştığı yarışmada Feza Takımı Sabit Kanat kategorisinde mansiyon ödülü alarak Teknofest Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasını başarıyla bitirdi.

Olumsuzluklara Rağmen Yılmadık Başardık

Feza Takım Koordinatörü Ramazan Belyurt, yarışma esnasında yaşanan aksaklıklara rağmen durmadıklarını, aracı hızlı bir şekilde tamir etmelerinin ardından tekrar yarışa soktuklarını belirterek, öğrencilerimiz ile birlikte büyük emekler vererek hazırladığımız aracımızın son 15 takım içerisinde başarı sağlayarak ödüle layık görüldü. Çok mutluyuz öncelikle takımımda yer alan ve aylarca gece gündüz demeden emek veren öğrencilerime, bizleri bu zorlu yolda hiçbir zaman yalnız bırakmayan Okul Müdürümüz Ömer Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül
Yıldırım’lı Feza’ya Teknofest’ten Ödül

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Yılmaz, “4 başarılı öğrenci ve onlara inanan bir danışman, sonunda kazanılan cesaretin ve inanmışlığın bir ödülü. İnsansız Hava Aracı ile yeni tanışmalarına rağmen karşılaştıkları engelleri yılmadan, gayretle aşarak ödülün sahibi oldular. Başta takımın kurucusu Bilişim Teknolojileri Alan Şefimiz Ramazan Belyurt’a ve öğrencilerimiz Damla Dikbıyık, Arda Baltaş, Mahmut Efe Ağdağ, Mustafa Eren Bilga’ya gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bilişim Öğrencileri Damla Dikbıyık, Arda Baltaş, Mahmut Efe Ağdağ, Mustafa Eren Bilga gerçekleştirdikleri İnsansız Hava Aracının gösterdiği başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ hayallerimizi gerçekleştirdik ve aylardır emek verdiğimiz aracımız ile ödüle layık görüldük çok mutluyuz bu süreçte bizlere inanan, her an yanımızda olan danışmanımız Ramazan Belyurt’a destekleriyle bizleri yalnız bırakmayan Okul Müdürümüz Ömer Yılmaz’a bu zorlu süreçte bizlere destekleri mutlu eden sponsorlarımız İbraş Kauçuk Otomotiv Yan San. ve Tic A.Ş. ile Koton Mağazacılık A.Ş. teşekkür ediyoruz” dediler.

İlgili Yazılar

Nanoteknoloji Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı, Ne İşe Yarar?

GamerAdmin

Hideo Kojima’nın Podcast’i Spotify’da

GamerAdmin

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku