19.6 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı; Dünyanın en popüler mikro blog platformu Twitter, bundan bir yıl kadar önce Twitter Blue isimli ücretli abonelik sistemini duyurmuştu. Bu ücretli abonelik sistemi, kullanıcılara bazı premium(!) özellikler sunuyordu. ABD‘de 2,99 dolar olarak fiyatlanan, Türkiye’de ise 30,99 TL karşılığında kullanılabileceği açıklanan Twitter Blue, henüz ülkemizde kullanılabilir durumda değil.

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı
Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı

Gelen son haberler ise Twitter Blue‘ya zam geldiğini ortaya koydu. Böylelikle Twitter Blue, daha Türkiye’ye gelmeden zamlanmış oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ücretli abonelik paketinin ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya fiyatlarına 2 dolarlık zam geldi.

App Store’daki fiyat 109,99 TL oldu

Twitter Blue Türkiye‘de aktif olmasa da uygulamanın iOS mağazasında fiyat bilgisi sunuluyor. App Store‘daki verilere baktığımızda, ülkemizdeki bir tüketicinin Twitter Blue için 109,99 TL ödeyeceğini görüyoruz. Ancak bu fiyatın Twitter tarafından belirlenen resmi Türkiye fiyatı yerine Twitter Blue ABD fiyatının App Store‘daki TL/dolar paritesine göre otomatik olarak çevrilmiş karşılığı olabileceğini, dolayısı ile Twitter Blue, Türkiye‘de kullanıma sunulduğunda farklı bir fiyatla karşılaşabileceğimizi belirtelim.

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı
Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı

Twitter Blue’nun ABD fiyatı, 2,99 dolardan 4,99 dolara yükseldi

Twitter‘ın resmi blog sayfasındaki açıklamaya göre abonelik paketinin fiyatı, ABD‘de aylık 2,99 dolardan 4,99 dolara yükseldi. Kanada da ise 3,49 Kanada dolarına satın alınabilen hizmet, bundan sonra 6,49 Kanada doları karşılığında faturalandırılacak. Twitter, güncel fiyatların Ekim 2022 itibarıyla geçerli olacağını belirtti.

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı
Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı

Twitter Blue‘nun öne çıkan özelliklerine baktığımızda; Tweeti Geri Al dikkatimizi çekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, paylaştıkları bir tweeti düzenleyebiliyorlar. Okuma Modu isimli özellik ise Twitter‘da paylaşılan floodları metin haline çeviriyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde uzun paylaşımları daha rahat bir şekilde okuyabiliyorlar.

İlgili Yazılar

Neopets Hacklendi 69 Milyon Kişi Verisi Çalınmış Olabilir

GamerAdmin

Voyager Uzay Aracından Yeni Bir Sinyal Geldi

GamerAdmin

Türkiye’de kripto madenciliği saldırıları ivme kazanıyor

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku