31 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu

Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu

Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu; DOF Robotics; Suudi Arabistan’ın uluslararası eğlence fuarı Saudi Entertainment & Amusement (SEA) Expo Fuarı ziyaretçilerine kapılarına açtı. Suudi Arabistan Krallığı’nın 2030 vizyonu açısından büyük öneme sahip olan fuarda Türk teknoloji şirketi DOF Robotics de yerini aldı.

Alanında dünyanın ilk 10 şirketi arasında bulunan DOF Robotics’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, teknolojideki gelişimi değerlendirerek, “Teknolojinin varabileceği noktayı hesaplarken bile zorlanıyoruz. Gelecekle alakalı bilmediğimiz o kadar şey var ki…

Biz sadece gözlerimizi kapatıp, o teknolojinin içerisinde olabilecek işlere kafamızı yorup, nelere katma değer sağlayabileceğimize, nelere destek verebileceğimize odaklandık.” şeklinde konuştu.

Eğlence endüstrisindeki en son yeniliklerin ve ürünlerin sunulduğu ünlü ticaret etkinliklerinden Saudi Entertainment & Amusement (SEA) Expo kapılarını ziyaretçilere açtı. Eğlence endüstrisindeki son gelişmelerin ve teknolojilerin sergilendiği fuara, Suudi Arabistan’ın 64 milyar dolarlık yükselen eğlence pazarında yer almak isteyen dünya genelinden çok sayıda marka da katılım sağladı.

Tamamen yerli imkânlarla ileri sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini kullanarak hareket simülatörleri ve etkileşimli VR oyunları geliştiren, Türkiye’nin ve dünyanın önde genelen teknoloji firmalarından DOF Robotics de 5 binden fazla kilit alıcının markalarla doğrudan etkileşime girdiği fuarda yerini aldı. DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, fuarın önemini ve eğlence endüstrisindeki gelişmeleri değerlendirdi.

“Son 10 Yıldır Ürünlerimizde Metaverse Teknolojisini Kullanıyoruz”

 

Türkiye'nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan'da Göz Doldurdu
Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu

Yüksek teknoloji ürünü sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları, hareket simülatörleri ve etkileşimli VR oyunları üreterek Amusement sektöründe devrim yaratmayı hedeflediklerini belirten Mertcan, “Günümüzde Metaverse kavramı yeni uygulama alanlarıyla da karşımıza çıkıyor.

Metaverse kavramı son yıllarda popülerliğini artırsa da biz yaklaşık 10 yıldır ürünlerimizde Metaverse teknolojisini kullanıyor ve dünya çapında 350’den fazla bölgeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Faaliyet alanı olarak eğlence sektörüne yönelik ürünler üretiyor, Metaverse teknolojimiz sayesinde oluşturduğumuz simülasyonlarla kullanıcılara farklı deneyimler yaşatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Sağlık ve Lojistik Gibi Alanlarda da Robot Üretimi Gerçekleştiriyoruz”

 

Türkiye'nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan'da Göz Doldurdu
Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu

2006 yılında kurulan DOF Robotics’in rakipleri karşısındaki başarısının özgün tasarımı ve yerli imkânlarla yazılımlarını oluşturmasından kaynaklandığını belirten Mertcan, “Şu ana kadar dünyaca ünlü birçok marka ile işbirliği yaptık. Marvel ve Feld Entertainment bunlara sadece küçük bir örnek. Bu konuda iş birliklerimize de devam ediyoruz.

Sadece eğlence alanında değil aynı zamanda sağlık, lojistik gibi alanlarda da robot üretimi gerçekleştiriyoruz. Bizi diğer markalardan ayıran en büyük özellik ise simülatör üreticileri arasında yazılımını kendisi geliştiren dünyada ilk 10, Türkiye’de ise tek firma olmamız. Simülasyonlarda yer alan yazılımı kendi Ar-Ge servisimizde geliştiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Gelecekle Alakalı Bilmediğimiz O Kadar Çok Şey Var Ki”

 

Türkiye'nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan'da Göz Doldurdu
Türkiye’nin Robot Devi DOF Robotics Suudi Arabistan’da Göz Doldurdu

Teknolojinin gelişimiyle ilgili de konuşan Mustafa Mertcan, “Teknolojinin varabileceği noktayı hesaplarken bile zorlanıyoruz. Robotik teknolojilerindeki gelişme de diğer alanlarda olduğu gibi hızla devam etmeyi sürdürecek. Mesela VR gözlükleri beş sene sonra lens halini alabilir ve hatta tamamen ortadan da kalkabilir.

Bana göre bizim için şu anda olduğu gibi her şey yolunda gidecek. Gelecekle alakalı bilmediğimiz o kadar şey var ki… Biz sadece gözlerimizi kapatıp, o teknolojinin içerisinde olabilecek işlere kafamızı yorup, nelere katma değer sağlayabileceğimize, nelere destek verebileceğimize odaklandık.” şeklinde konuştu.

Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu Açısından Büyük Önem Taşıyor

 

Saudi Entertainment & Amusement (SEA) Expo Fuarı, Suudi Arabistan’ın 64 milyar dolarlık yükselen eğlence pazarına ulaşmada firmalar için büyük önem taşıyor. Fuar, 5 binden fazla kilit alıcıyla markaların doğrudan etkileşime girmesine olanak sağlıyor.

Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu doğrultusunda ülke çapında desteklediği dönüşümü destekleyici yönü nedeniyle büyük önem taşıyan fuarda ziyaretçiler birçok yenilikçi ürün ve teknolojiyi de deneyimleme fırsatını da yakalıyor.

DOF Robotics Hakkında

 

2006 yılında kurulan DOF Robotics, yüksek teknoloji ürünü sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları, hareket simülatörleri ve etkileşimli VR oyunları üreterek Amusement sektöründe devrim yaratmayı hedefliyor.

Ürünlerinin tamamını kendi imkanlarıyla üreten DOF Robotics, proje tasarımından, oyun ve görsel geliştirilmesine tüm adımları bünyesinde yürüyor. Son kullanıcısına bakım ve eğitim desteğini tek noktadan sağlayabiliyor.

Son 10 yılda dünya çapında 350’den fazla bölgeye ürünlerini ihraç eden DOF Robotics, Marvel’den Siemens’e dünya devi şirketlerle iş ortaklığı yürüttü.

Uluslararası Eğlence Parkları ve Gözde Mekanlar Birliği (IAAPA) Attractions 2016, IAAPA Global Sponsorship 2019, Shining Star 2015 ve 2019, Siemens Best Motion, ATRAX 2020 Star Product Fair, CES 2019 uluslararası ödüllerine layık görülen DOF Robotics, ürünlerini 80’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Üretimlerinin yüzde 95 ihracat oranlı gerçekleşen DOF Robotics’in gelecek hedefi, teknoloji üreten bir ekosistem yaratarak sürdürdüğü başarıyı çevresine yaymak ve gelecek girişimlere sağlıkla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamak.

DOF Robotics’in internet sitesine; https://dofrobotics.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

GamerAdmin

Sanal Gerçeklik Dünyasında Koku da Alınabilecek!

GamerAdmin

Twitter Blue Zamlandı İşte Türkiye Fiyatı

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku