19.6 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Trend Micro Computex 2024’te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor

Trend Micro tüketicilere yönelik yapay zekâ bilgisayarları için dünyanın ilk güvenlik çözümlerini sunuyor. Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, Computex 2024‘te yapay zekaya yönelik yeni çözümlerini sergiliyor.

Trend Micro Computex 2024'te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor
Trend Micro Computex 2024’te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor

Trend Micro yapay zekâ içeren bilgisayarlar çağında ortaya çıkan tehditlere karşı koruma sağlamak için özel olarak tasarlanan ilk tüketici güvenlik çözümlerini tanıttı. Trend Micro, bu gelişmiş özellikleri içeren çözümlerini 2024’ün sonlarında tüketicilere sunacak.

Trend Micro Computex 2024'te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor
Trend Micro Computex 2024’te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor

Intel İstemci Yazılım Ekosistemini Desteklemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Carla Rodriguez, “Kod adı Lunar Lake olan yeni nesil Intel Core Ultra işlemcilerimizi kullanan yapay zekâ çözümleri konusunda Trend Micro ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.

Trend Micro, gecikme süresini azaltırken kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini artıran yerel taramalara olanak tanıyan e-posta savunma özelliği için Lunar Lake 48 NPU Top‘ı kullanan ilk şirket olacak.

Intel, Trend Micro gibi yapay zekâ bağımsız yazılım tedarikçileri (Independent Software Vendor) için eşsiz ölçek ve kanallar sunan geniş ve açık bir ekosistemi destekliyor.

Trend Micro Computex 2024'te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor
Trend Micro Computex 2024’te Yapay Zekâya Yönelik Yeni Çözümlerini Sergiliyor

Trend Micro‘nun yüksek güvenliğe sahip yapay zekâ destekli bilgisayar arayanlar için çözümlerini daha da ileriye taşımasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Trend Micro‘nun ekosisteminin bu hafta Intel‘i de kapsayacak şekilde genişlemesi, sınır tanımayan inovasyona odaklandığının bir göstergesi olarak büyük önem taşıyor.

Yapay zekâ içeren bilgisayarlar çağında ortaya çıkan tehditlere karşı koruma sağlamak
Yapay zekâ içeren bilgisayarlar çağında ortaya çıkan tehditlere karşı koruma sağlamak

Trend Micro, yapay zekâ ve diğer gelişmekte olan teknolojilere odaklanmaya devam ederken, sektördeki diğer paydaşlarla olan iş birliklerini genişletiyor.

Trend Micro COO’su Kevin Simzer, “Yapay zekayı sadece güvenlik için kullanmıyoruz, aynı zamanda yapay zekanın kendisini de güvence altına alıyoruz.

Bu yapay zekâ çağının değeri, nihayetinde kurumsal düzeyden bireysel tüketiciye kadar ne kadar güvenli olduğuna bağlı olacak. Trend Micro her ikisini de ele alırken, sektördeki pek çok şirket henüz bunlardan hiçbirini yapmıyor” dedi.

Nöral işlem birimleri
Nöral işlem birimleri

Avrasya Bölgesi Teknik Lideri Burçin Olgaç, “Bu yeni güvenlik çözümlerimizle, yapay zekanın getirdiği yeniliklerin risklerini en aza indirirken, tüketicilere en yüksek düzeyde güvenlik sunmayı amaçlıyoruz.

Yapay zekâ çağında kullanıcılarımızın verilerini korumak ve güvenlikte öncü konumumuzu sürdürmek için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Tüketiciler hem yeni fırsatlar hem de yeni risklerle karşı karşıya kalıyor
Tüketiciler hem yeni fırsatlar hem de yeni risklerle karşı karşıya kalıyor

Nöral işlem birimleri (NPU‘lar) tarafından desteklenen yapay zekâ bilgisayarları, tüketicilerin yapay zekâ uygulamalarını bulut yerine cihazlarında yerel olarak çalıştırmalarına olanak tanıyarak gizlilikten performansa kadar birçok avantaj sağlıyor.

Bilgisayar üreticileri yeni yapay zekâ bilgisayarlarını hızla pazara sundukça, tüketicilere hem yeni fırsatlar hem de yeni risklerle karşı karşıya kalıyor.

Trend Micro, Computex 2024‘te sergilenen yeni özelliklerle bu riskleri ele almayı amaçlıyor:

1-) Yapay Zekâ Uygulama Güvenliği: Bilgisayarlar için geleneksel siber güvenlik çözümleri, tüketicilere yönelik yapay zekâ uygulamalarını kötü niyetli faaliyetlerden korumak söz konusu olduğunda yeterli olmuyor.

Modelde izinsiz değişiklik yapma veya bilgi tabanı bozma gibi yöntemler, bir yapay zekâ uygulamasının kullanıcıları hassas kişisel bilgileri kaybetme veya yanlış bilgi kurbanı olma riskiyle karşı karşıya bırakacak şekilde yönlendirilmesine neden olabiliyor.

Trend Micro‘nun yapay zekâ uygulama koruma özelliği bu riski ele almak için tasarlandı ve 2024 yılında cihaz güvenliği ürünlerinde kullanıma sunulacak.

Yapay Zekâ Uygulama Güvenliği
Yapay Zekâ Uygulama Güvenliği

2-) NPU ile Desteklenen E-posta Güvenliği: Önceden, bilgi işlem gücü gereksinimleri nedeniyle e-posta içeriğinin analiz için buluta gönderilmesi gerekiyordu. Trend Micro artık e-posta dolandırıcılığına karşı korumayı yapay zekâ bilgisayarında yerel olarak çalıştırabiliyor.

Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve veri gizlilikle ilgili sorunları ortadan kaldırıyor. Trend Micro, 2024 yılında cihaz güvenliği çözümlerinin bir parçası olarak sunulacak olan bu özelliğin kullanımında yapay zekâ bilgisayarlarında yüzde 100’lük bir artış görmeyi bekliyor.

Trend Micro, Computex‘teki K0028 standında yapay zekâ uygulama güvenliği ve NPU destekli e-posta güvenliği çözümünü sergiliyor.

Trend Micro Hakkında

Siber güvenlik alanında global lider olan Trend Micro, dijital bilginin dünya genelinde güvenli bir şekilde paylaşılmasına yardımcı olan çözümler sunuyor.

On yılların verdiği güvenlik tecrübesiyle global tehdit araştırması ve sürekli devam eden inovasyondan aldığı güçle, Trend Micro’nun siber güvenlik platformu, bulut ortamları, ağlar, cihazlar ve uç noktalarda milyonlarca son kullanıcıyı ve yüz binlerce işletmeyi koruyor.

Bulut ve işletmeler için siber güvenlik konusunda bir lider olan Trend Micro‘nun siber güvenlik platformu AWS, Microsoft ve Google gibi ortamlar için en iyi hale getirilmiş ileri düzey tehdit savunma teknikleri sağlıyor. 65 ülkede 7.000 çalışanı ile Trend Micro, kurumların birbirleriyle bağlantılı dünyasını güvence altına alıyor.

İlgili Yazılar

Çin’in En Kalabalık Şehri Şanghay’dan Metaverse Adımı

GamerAdmin

e-Devlet’te Tüm Askerlik İşlemleri Yapılabilecek

GamerAdmin

Twitter Sarı Tik Mavi Tik Gri Tik Ne Demek?

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku