26.7 C
İstanbul
21 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Telegram‘dan Apple‘a Sert Çıkış: Devrim Yapmak Üzereydik…; Son yılların popülerleşen anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın patronu Pavel Durov, ABD merkezli teknoloji devi Apple’a adeta kan kustu. Önemli iddialar dile getiren Pavel Durov, dünyanın en büyük 10 uygulamasından bir tanesi bile böyle şeylere maruz kalıyorsa, küçük geliştiricilerin durumunu hayal bile edemediğinden bahsetti. Gelin hep birlikte yaşanan olaylara bakalım.

Pavel Durov‘a göre Telegram, büyük bir güncelleme hazırladı. Bu güncelleme, App Store‘daki yerini almadan önce de Apple‘ın kontrol birimine gönderildi. Ancak ilginçtir ki Apple, Telegram‘a tam 2 haftadır dönüş yapmıyor. Apple‘ın neden böyle bir tavır takındığı bilinmezken, Pavel Durov cesaretlerinin kırıldığını söylüyor.

Devrim Yapmak Üzereydik

Telegram'dan Apple'a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik...
Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Telegram için hazırlanan güncellemenin detayları bilinmiyor. Şirket bugüne dek, yaklaşmakta olan güncelleme ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı. Ancak Pavel Durov, bu güncellemenin çok önemli ve majör bir güncelleme olduğunu söylüyor. Telegram CEO‘suna göre güncelleme, “insanların kendilerini mesajlaşmada nasıl ifade ettikleri konusunda devrim yapmak üzere”ymiş. Apple ise bu güncellemeye sekte vuruyor.

Dünyanın en popüler 10 uygulamasından biri olan Telegram bu sorunu yaşıyorsa, daha küçük uygulama geliştiricilerinin yaşadığı zorlukları ancak hayal edebilirsiniz.” diyen Pavel Durov, Apple‘dan ivedilikle dönüş beklediklerini söyledi.

Bu ilk değil!

Telegram'dan Apple'a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik...
Telegram’dan Apple’a Sert Çıkış Devrim Yapmak Üzereydik…

Apple ile Telegram arasındaki güncelleme sorunu ilk kez yaşanmıyor. 2018 yılında yine aynı sorunu yaşayan Durov, konuyla ilgili açıklamalar yapmış ve Apple‘a tepki göstermişti. O tepkiden hemen bir gün sonra, güncelleme onaylanmış ve kullanıcılara sunulmuştu. Pavel Durov, 2018’de uyguladığı taktiğin bugün de işe yarayacağını düşünüyor. Haklı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz…

İlgili Yazılar

JPG Dosya Boyutu Nasıl Küçültülür?

GamerAdmin

‘Instagram’a Giriş Yapamıyorum’ Hatası Nasıl Çözülür?

GamerAdmin

Google Reklam Merkezi Yayınlandı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku