19.7 C
İstanbul
16 Haziran 2024
Image default
Makaleler

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram veya WhatsApp’ta sık kullandığımız hikayeler özelliğinin öncüsü, kaybettiği popülerliğini hızla geri kazanan Snapchat, günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Etkileşimde olduğunuz diğer kullanıcılara birkaç adımda hızlı fotoğraf gönderebilmenizi sağlayan Snapchat, özellikle samimi arkadaşların birbirleri ile iletişim kurmak için favori uygulamalarından bir tanesi.

Bugün konumuz ise, günümüzün popüler sorunlarından bir tanesi olan, her platformda başımıza gelebilecek Snapchat şifremi unuttum sorunu. Eğer Snapchat şifrenizi unuttuysanız, birkaç adımda Snapchat şifresi nasıl değişir öğreneceksiniz.

Günümüz uygulamalarının ara yüzleri her geçen gün daha da kolaylaştırılıyor, yapmak istediğiniz işlemlerin yalnızca birkaç adımda gerçekleşmesi sağlanıyor. Bu da elbette biz sosyal medya kullanıcıları için müthiş bir kolaylık. Sosyal medya uygulamalarının geçmiş ara yüzlerine baktığımızda, tek bir işlem için bile onlarca sekme geçtiğimizi hatırlıyoruz.

Ama günümüz ara yüz tasarımları sayesinde bu oldukça kolay. Snapchat, yıllardır sade ve kullanışlı ara yüzünü kullanmaya devam ediyor.

Minik güncellemeler ile bu ara yüzü geliştiriyor ve yıllardır kullanan kullanıcıların bile zorluk çekemeyeceği şekilde ara yüz güncellemesini paylaşıyor. Snapchat şifremi unuttum özelliğini kullanabilmekte yalnızca birkaç adımdan geçiyor. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, Snapchat şifresi nasıl değişir hep birlikte inceleyelim.

Snapchat şifremi unuttum: Snapchat şifre değiştirme nasıl yapılır?

  • Adım #1: Snapchat uygulamasını başlatın
  • Adım #2: Oturum Aç sekmesine gelin
  • Adım #3: Şifremi Unuttum butonuna tıklayın
  • Adım #4: E-posta veya Telefon seçeneklerinden birisini seçin
  • Adım #5: E-posta adresinizi veya Telefonunuzu girin
  • Adım #6: Gelen aktivasyon kodunu yazın
  • Adım #7: Yeni şifrenizi belirleyin.
  • Adım #8: Yeni şifrenizi kullanabilirsiniz

Eski Snapchat hesabınıza giriş yapabilmek için, hesabınıza kayıtlı bazı bilgilere hakim olmanız gerekiyor. Örneğin, hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresi veya telefon numarasını bilmeniz gerekiyor. Bu iki önemli bilgiden bir tanesine sahip olduğunuzda, Snapchat hesabınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu nedenle, güvenliğiniz için kullandığınız tüm sosyal medya hesaplarında e-posta adresinizi ve telefon numaranızı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgileri eksiksiz tamamladığınızda, hesabınız daha güvenli hale gelecektir ve herhangi bir şifre unutma durumunda hesabı kolaylıkla geri alabilirsiniz. Şimdi yukarıdaki adımları daha detaylı inceleyelim.

Adım #1: Snapchat uygulamasını başlatın

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlk olarak, Android veya iOS cihazınızın menüsündeki Snapchat uygulamasını başlatın. Snapchat şifre değiştirme özelliğini, mobil uygulama üzerinden gerçekleştireceğimiz için akıllı telefonunuzda mutlaka Snapchat yüklü olmalı. Bununla birlikte, Snapchat hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize veya telefon numaranıza erişebiliyor olmanız gerekir. Snapchat şifremi unuttum adımlarına geçmeden önce, telefon numarasına veya e-posta adresine erişiminiz olduğundan emin olun.

Adım #2: Oturum Aç sekmesine gelin

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Snapchat’i başlattığınızda karşınıza iki seçenek çıkacak. Bunlardan bir tanesi mevcut hesabınıza giriş yapabileceğiniz sekmeye yönlendiren Oturum Aç butonu, bir diğeri ise henüz yeni bir Snapchat kullanıcısıysanız Kayıt Ol butonu. Biz, mevcut Snapchat hesabımız üzerinden işlem yapacağımız için Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

Adım #3: Şifremi Unuttum butonuna tıklayın

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Oturum Aç butonuna tıkladıktan sonra uygulama sizi giriş yap ekranına yönlendirecektir. Eğer hesabınızın e-posta adresini ve şifrenizi doğru biliyorsanız, buradan giriş yapabilmeniz mümkün. Ama siz hesabınızın şifresine erişemediğiniz için, aşağıdaki “Şifreni mi unuttun?” butonuna tıklayarak şifre sıfırlama ekranına yönlenmeniz gerekiyor.

Adım #4: E-posta veya Telefon seçeneklerinden birisini seçin

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Snapchat hesabının şifresini değiştirme işlemi için e-posta adresinize veya telefon numaranıza aktivasyon kodu gönderilir. Bu aktivasyon kodunu uygulamaya yazdıktan sonra, hesabın sahibi olduğunuz doğrulanacaktır. Bu nedenle, şifreni mi unuttun butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden bir tanesini seçin. Eğer hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizi biliyorsanız onu, telefon numarasını biliyorsanız ise telefonla butonuna tıklayın.

Adım #5: E-posta adresinizi veya Telefonunuzu girin

Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Snapchat Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

İki seçenekten birini seçtikten sonra, karşınıza doğrulama ekranı gelecek. Eğer telefon seçeneğini seçtiyseniz, Snapchat hesabınıza kayıtlı telefon numarasını girmeniz gerekmektedir. Eğer e-posta seçeneğini seçtiyseniz, hesabınıza kayıtlı e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Snapchat hesabınızda, bu iki bilgiden en az bir tanesinin kayıtlı olması gerekir.

Adım #6: Gelen aktivasyon kodunu yazın

E-posta adresinize veya telefon numaranıza gelen aktivasyon kodunu, Snapchat ekranındaki doğrulama ekranına girin. Size gelen bu aktivasyon kodunu başka kullanıcılar ile asla paylaşmayın. Aksi takdirde, hesabınız başkaları tarafından ele geçirilebilir bir duruma gelecektir. Size gelen aktivasyon kodunu, direkt olarak Snapchat uygulamasına girin.

Adım #7: Yeni şifrenizi belirleyin.

Karşınıza çıkan iki boşluğa, Snapchat hesabınıza eklemek istediğiniz yeni şifrenizi girin. Şifrenizi girerken bir adet büyük harf, ve en az bir tane rakam bulundurmasına dikkat edin. Sosyal medya hesaplarınızda başta olmak üzere, kullandığınız tüm hesaplarda kolay şifre kullanmamanız yararınıza olacaktır. Bu sayede, hesabınızı ele geçirmek isteyen kişi veya kişiler bunu başaramaz, hesabınızın güvenliği sağlanır. Yeni şifrenizi eğer aklınızda tutamıyorsanız, mutlaka size özel bir alana kaydetmeyi unutmayın.

Adım #8: Yeni şifrenizi kullanabilirsiniz

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra şifreniz başarıyla değişecektir. Hesabınıza tekrardan oturum aç ekranından giriş yapabilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi, şifrenizi mutlaka bir yere not etmeyi unutmayın ve tüm hesaplarınızın şifrelerini belirlerken güçlü şifreler oluşturmayı unutmayın.

Sizler için Snapchat şifremi unuttum sorunu yaşayan kullanıcılar için Snapchat şifre değiştirme adımlarını en ince detaylarına kadar anlattık. Eğer yukarıdaki adımları uygularsanız, şifresini unuttuğunuz Snapchat hesabını kolaylıkla geri alabilirsiniz. Yukarıda da defalarca belirttiğimiz gibi, hesabınızın şifresini basit şeyler koymak yerine size özel, güvenli şifreler tercih etmeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

Şirketiniz İçin Endüstri 4.0 Nasıl Avantaja Çevirebilirsiniz?

GamerAdmin

Erkekler de Kadınlar Gibi Süt Verip Emzirebilir! Peki Nasıl?

GamerAdmin

Dünya’nın İçinden Geçen Bir Delikten Düşseydiniz Ne Olurdu?

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku