22.5 C
İstanbul
23 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

The Attic

The Attic
The Attic

Sağ duvardaki yazıyı okuyun ve soldaki kolu indirin. Tam arkanızdaki çiftli kapıdan girip komodinin üzerindeki maskeyi alın. Soldaki duvarda kayıt noktası var. Kaydedin oyunu. Buradan çıkıp karşınızdaki kolu 3-4 defa çevirin ve yeşil ışığın en başa gelmesini sağlayın. Sonrasında gelen yaratıkları öldürün.

Sağdaki çiftli demir kapıdan geçin. Soldaki maskeyi alın. Gelen böcekleri öldürün. Geri çıkın ve kolu bir defa daha indirin. Yukarıya çıkın merdivenlerden ve sola dönüp en sondaki açık yerden girin. Sağdaki jeneratörümsü hurdayı sağına geçip ittirin. Yerdeki madalyonu (Heart of Darkness Medal) alın.

Buradan geriye dönüp tam karşıdaki diğer jenaratörümsü aletin üzerinden satırı alın. Soldaki kapıdan girin ve platformdan ilerleyip karşıya atlayın. Soldaki kısımdan diğer maskeyi alın. Sağdaki küvette kanlar içerisine batırılmış tavşanı da alın. Buradan geriye dönüp Aşağıya inin ve bir daha kolu çevirin.

Bulmacaları çözmeden bu kapıyı açamazsınız.
Bulmacaları çözmeden bu kapıyı açamazsınız.

Merdivenlerden yukarıya çıkın tekrar ve sola dönüp soldaki ilk aradan girin. Sola dönüp duvardaki notu okuyun. Sağdaki canlımsı nesneyi bıçak ile kesip yarın ve aradan geçin. Masanın üzerindeki bıçağı ve resmi alın. Aşağıya inip bir daha kolu indirin. Sağınızdaki kapı açılacak. Girip merdivenlerden aşağıya inin. Sola dönüp düz ilerleyin. Aradan gelen yaratığı öldürün.

Sonrasında sağa dönüp aradan geçin. Düz ilerleyip aradan geçin ve sola dönüp canlımsı zemini bıçak ile yarın. İçeriye girip soldaki bıçağı da alın. Şimdi 2 defa daha kolu çevirmek üzere yukarıya çıkın. Sonrasında merdivenlerden yukarıya çıkın ve soldaki açık alana yönelin. Yol sonundan sola dönüp merdivenlerden yukarıya çıkın.

Sola dönün ve bir daha sola döndüğünüzde aksiyon tuşuna basıp diğer tarafa geçeceksiniz. Sağdaki mankenin üzerinde duran madalyonu (Vile Acts Medal) alın. Yaratığı öldürün. Buradan geriye dönün ve soldan devam edin. Yol sonundaki aradan diğer tarafa geçin. Yerdeki yaratığı öldürün. Sonrasında sağa dönüp diğer aradan geçin.

Alex'in evindeki değişim.
Alex’in evindeki değişim.

Diğer yaratığı da öldürün. İlerleyip boruların üzerinden atlayın. Soldaki araya girin. Masanın üzerindeki kutuda duran madalyonu (Fallen Star Medal) alın. Şimdi aşağıya inin. Kolu 2 defa daha ittirin. Merdivenlerden yukarıya çıkın ve soldaki ilk odaya girin. Saatin üzerine gelip saati 2.06 olarak ayarlayın. Sonrasında tavşanı açılan yere koyun.

Bu bulmacadan sonra istediğiniz gibi diğerlerini çözebilirsiniz ama en azından hızlıca bitirmekse amaç verdiğim yolları izlemeniz daha mantıklı olacaktır. Sağdaki çiftli kapıyı açmamız gerekiyor. Şimdi kolu 2 defa daha indirin. Açılan kapıdan girin ve düz ilerleyin.

Sağa dönüp sağdaki kapıdan girin. Şimdi karşınızdaki cesedin üzerinde “Indiffrent Mask”’ı, arkasındakine ise “Frowning Mask”’ı kullanın. (Bu maskelerin biri oturma odasında, yani kayıt odasında, bir diğeri üst kattaki banyonun girişinde solda, bir diğeri ise ilk başladığınız zaman sağdaki çiftli kapıyı açtığınızda ilk yardım içeceğini aldığınız mutfakta solda).

Bulmacaları çözdükten sonra kapıyı açmayı deneyin. Her şey eski haline dönecek ve evden çıkabileceksiniz.
Bulmacaları çözdükten sonra kapıyı açmayı deneyin. Her şey eski haline dönecek ve evden çıkabileceksiniz.

Bir diğer bulmacayı çözmüş olduk. Şimdi aşağıya inip sağdaki kapıyı açmak için (ışık sırasında en sondaki ışığı yeşil yapın) kolu bir kaç defa çevirin. Sağdaki açılan yerden girin aşağıya inin merdivenlerden. Sonrasında düz ilerleyin ve gelen yaratığı öldürün. Arkanızdaki aradan girin. Düz ilerleyip diğer aradan geçin.

Sola dönüp canlımsı yaratığın üzerinde elinizdeki hançeri kullanın ve yarık açın. Diğer tarafa geçin. Soldaki yaratığın bedeninden bıçağı alıp geriye kolun olduğu yere dönün. 2 defa kolu indirdin. Şimdi merdivenlerden yukarıya çıkın, açılan yerden düz ilerleyip sola dönün ve merdivenlerden yukarıya çıkın. Sola dönüp düz ilerleyin. Vantilatöre doğru geldiğinizde soldaki boruların arasından geçin. Sağa dönüp diğer taraftan aradan geçin. Düz ilerleyip boruların üzerinden atlayın. İlerleyip soldaki açık alana girin.

Şimdi solda mankenin üzerinde duran cekete, soldan sağa doğru olacak şekilde, Fallen Star, Heart of Darkness, Vile Acts madalyalarını iliştirin. Bu bulmaca da çözülmüş oldu. Şimdi tek kalan yer demin bıçağı aldığımız yere geri dönüp tüm bıçaklarla yapacağımız bulmacayı çözmek.

Kolun olduğu yere gelin ve sağdaki kapıyı açana dek kolu indirin. Bodruma inip bıçakları düzgün bir sıra ile yerleştireceğiz gerekli bölgeye. Şimdi önce satır ile normal bıçağı karşıdaki boşluklara, en son uzun olan bıçağı da tezgâhtaki yaratığın başına gelecek şekilde yerleştirin ve yukarıya çıkıp yaptığımız bu son bulmacadan sonra dışarıya çıkmayı deneyin. Ama öncesinde isterseniz kayıt noktası olan yere girip oyunu kaydedin. Evet, şimdi her şey normale dönüyor. Araya demolar giriyor.

İlgili Yazılar

Main Scenario: Letter From Silent Heaven

GamerAdmin

State Of Decay – Tam Çözüm

GamerAdmin

Mafia 2 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku