28.8 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm
Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

Nightmare

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm - Nightmare
Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm – Nightmare

Oyuna sedye üzerinde, ellerimiz ve ayaklarımız bağlı bir şekilde başlıyoruz. Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm yazımızla oyuna geçelim. Tabi etrafımızda ne oluyor bitiyor farkına varamasak da, sonumuzun iyi bir yere gitmeyeceği açık ve seçik ortada. Şimdi bizi bırakan eleman dışarı çıktığında başına bir iş geliyor. Sizde bundan faydalanıp bağlardan kurtulmaya bakın.

Sonrasında karşınızdaki büyük çiftli kapıdan dışarıya çıkın. Yerdeki kan izlerini takip edin ve sağdaki kapıyı açıp girin. Solda, Joshua adında bir çocuk var. Yere oturmuş boya yapıyor. Kapıyı açmayı deneyin. Kilitli olduğunu göreceksiniz. Sağdaki panelden açabiliriz ama kodu bilmiyoruz daha. Şimdi panelin yanındaki kapıdan girin. Sağdaki duvarın üzerinde x-ray tahtası var.

Onun üzerine gelip röntgendeki sayıya bakın. Şimdi arkanızdaki kapıdan devam edin ve sağa doğru ilerleyin. Bebek sesi gelen odaya doğru ilerleyin. En sondan bir önceki kapıya, sol taraftaki kapıyı açın ve içeriye girin. 3 adet güvez tarzında mekanizma göreceksiniz. Bir tanesinin içinde oyuncak bir bebek var ama kan da var. Şimdi tam karşıdaki pencereden geçiyoruz. Masada duran ufak rehberi alıyoruz ve soldaki duvarda asılı bir diğer x-ray tahtası olacak. Üzerinden diğer röntgeni alıp, ilk gördüğümüzün üzerinde kullanmamız gerekecek.

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm - Sağdaki duvarın üzerindeki x-ray tahtası..
Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm – Sağdaki duvarın üzerindeki x-ray tahtası..

Geriye dönüp diğer röntgen tahtasının olduğu odaya gidiyoruz. Korkmayın, daha aksiyona var. Şimdi tam olarak çıkan rakam “624872” olması lazım. Şimdi sağdaki kapıdan girin ve panelde bu rakamı kullanın. Kapı açılacak ama o sırada Joshua kaçmaya başlayacak. Yerdeki resmi alın. Elemanın kaçtığı kapıdan devam edin.

Eleman hala kaçmaya devam edecek. İlerleyin. Peşine düşün. Karşınızdaki kapıyı da açınca, kırmızı büyük daire içinde ufak daireler göreceksiniz. Burası kaydetme noktamız. Buradan kayıt yapabilirsiniz. Şimdi soldan ilerleyip diğer kapıdan girin. Düz ilerleyip soldaki arada cama saplanmış bıçağı alın. Değişim zamanı geldi.

Bu yaratığın özelliği, sesi ve ışığı algılayabilmesi. Gözleri olmadığı halde sese ve ışığa duyarlı bir yapısı var. Bıçakla bir kaç hamlede yere serin. Tavsiyem belirli bir mesafeyi koruyarak saldırmanız. Sonrasında buradan çıkıyoruz hatunun geldiği yerdeki arayı kullanarak. Sağdan devam edin ve duvarda asılı olan ilk yardım çantasını alın.

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm - Değişim zamanı geldi.
Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm – Değişim zamanı geldi.

Sağdaki kapıdan devam edin. Soldaki kapıdan ilerleyin ve merdivenlerin başına geldiğinizde birisi üzerinize tekerlekli sandalyeyi ittiğini göreceksiniz. Merdivenleri kullanıp yukarıya çıkın. Bir radyo frekans sesi duyacaksınız. Şimdi soldaki camı kırıp içeriye girmemiz lazım.

Ama toplamda 2 hatunumsu yaratık olacak. Şimdi işlerini halledin ve televizyonun yanına gidin. Elektrik prizi takılı olmadığı halde çalıştığını göreceksiniz. Şimdi sağdaki duvarda, canlı bir şey var. Onda elinizdeki bıçağı kullanın. Yarık açıp diğer tarafa geçin. İsterseniz karşınızdaki yerden kayıt yapabilirsiniz.

Sağdaki kapıdan girin. Sağa dönüp devam edin. Araya demo girecek ve meşhur böceklerimizle tanışacağız. Şimdi nişan alıp seri hareket tuşuna basarsanız hızlıca ezip öldürebilirsiniz hepsini. Öldürdükten sonra arkanızdaki kapıdan devam edin. Sola dönüp raftaki ilk yardım içeceğini alın. Sağdaki kapıdan çıkın.

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm - Kapının önüne geldiğinizde ise envanterinizden tavşanı seçip aksiyon tuşuna basın.
Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm – Kapının önüne geldiğinizde ise envanterinizden tavşanı seçip aksiyon tuşuna basın.

Sağdan ilerleyip sedyenin üzerindeki resmi alın ve tam arkanızdaki, yolun sonundaki kapıdan devam edin. Dairesel bir alana geleceksiniz. Rafın üzerindeki notu okuyun. Sonrasında merdivenleri kullanarak aşağıya inin. İnmeden önce fenerinizi kapatın! Yoksa tüm hatunumsu yaratıklar saldırmaya başlar.

Yavaşça ilerleyin ve mevziinizi alıp öyle saldırın. Hepsini öldürdükten sonra, büyük çiftli demir kapıya doğru ilerleyin ve açmayı deneyin. Kapı zincirli ve bir de kilit takılmış üzerine. Soldaki duvara doğru paralele gidin ve bıçakla bu canlı olan şeyde bir yarık daha açın. Karşıya geçin. Tam karşınızdaki duvarda asılı olan diğer resmi alın.

Sağdan merdivenleri kullanarak yukarıya çıkın. Ölü adamın elindeki anahtarı alın ve aşağıya inip kilitli kapıyı bu anahtarla açın. Soldaki tezgâhın üzerinde duran notu okuyun ve sağdaki demir çiftli kapıdan girin. Araya demo girecek. Josh ile konuşmaya çalışacaksınız. İstediğinizi seçin gelen seçeneklerden.

Solunuzdaki kapıdan girin. Sağdaki raftan ilk yardım içeceğini, soldaki masada da olan notu okuyup karşıdaki kapıdan ilerleyin. Şimdi sağdan ilerleyip vantilatörün büyük gölgesinin vurduğu kapıdan içeriye girin. Joshua‘nın kanlı pembe tavşanını göreceksiniz. Bir yaratık delikten çekiyor tavşanı.

Almalısınız ve onu Joshua‘ya vermeniz gerekiyor. Elinizi soktuktan sonra deliğe hızlıca aksiyon tuşuna basın yoksa kolunuz kopar ve tekrar en son kaydettiğiniz yerden devam etmek zorunda kalırsınız. Şimdi tavşanı aldıktan sonra, arkamızdaki kutumsu şeyden çıkan böceği de öldürün. Şimdi Joshua‘nun yanına dönmemiz gerekiyor.

Kapının önüne geldiğinizde ise envanterinizden tavşanı seçip aksiyon tuşuna basın. Araya demo girecek. Kapı açılacak ve Joshua‘nın yaptığı bir diğer resmi yerden alıp devam ediyoruz direk. Suratınıza kapanan kapının üzerinden resmi alın. Düz devam edip diğer tarafa geçin. Şimdi soldaki duvarda asansörü çağırmak için düğme olacak basın ve demoyu izleyin.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil Zero – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku