19.7 C
İstanbul
14 Haziran 2024
Image default
Makaleler

Samsung Galaxy Watch5’in “BioActive Sensörü” Ne İşe Yarıyor?

Samsung Galaxy Watch5‘in “BioActive Sensörü” Ne İşe Yarıyor?; Ağustos ayında ülkemizde satışa sunulan Samsung Galaxy Watch5 serisi, sağlık durumunuzu takip etmenizi sağlayan pek çok özelliği ‘BioActive Sensörü’ sayesinde sunuyor. Peki, bu sensör tam olarak ne işe yarıyor? Verileri takip etmek neler sağlıyor?

Galaxy Watch5’in BioActive Sensörü, diğer akıllı saat modellerine göre öncü bir rol üstleniyor. Sensor, üç ayrı sağlık sensörünün tek bir çip aracılığıyla çalışmasını sağlıyor. Sensor ile kandaki oksijen oranı, kan basıncı, kalp ritmi ve uyku takibi gibi birçok veri anlık olarak ölçülebiliyor.

İyi de bu verileri takip etmek ne işe yarıyor?

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5

BioActive Sensörü tarafından elde edilen veriler, saatteki Vücut Kompozisyonu özelliği sayesinde iskelet kası ve bazal metabolizma hızı ya da kilo ölçümünün ötesinde, kullanıcıların vücuduna ilişkin daha bütünsel veriler sunabiliyor.

Bu veriler ile kullanıcılar, gelecekleri için planlamalar yapabiliyor; kilo almak, kas kütlesini artırmak veya metabolizmasını hızlandırmak gibi aksiyonlar alabiliyor.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5

Kan basıncı, kalp ritmi ve elektriksel aktivitenin tespit edilmesi ise kullanıcıya her an kalp sağlığına ilişkin tutarlı bilgiler sunabiliyor. Elbette bu neticesinde harekete geçmek için bir uzmana danışmakta fayda var.

Galaxy Watch5 Pro’da yer alan İleri Seviye Uyku Takibi özelliği ise uyku kalitesi ve alışkanlıklarının takip edilmesini sağlıyor. Uyku aşamaları, horlama ve uyku sırasında kandaki oksijen seviyeleri gibi verilere uykudan kalkıldığı an erişilebiliyor. Ayrıca Uyku Koçu ile kullanıcılar, uyku alışkanlıklarını iyileştirmek üzere de hareket geçebiliyor.

Tabii akıllı saat sensörlerinin en kullanışlı olduğu alanların başında spor da yer alıyor. Spor sırasında vücut değerlerini anlık olarak sunmanın yanı sıra gibi kaybedilen ter miktarına göre alınması gereken sıvı miktarına da ulaşılabiliyor.

İlgili Yazılar

Flutter Nedir Ücretsiz Flutter Öğrenebileceğiniz Kurslar

GamerAdmin

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

GamerAdmin

Türkiye’deki Suiistimal Tespitleri Yüzde 20 Arttı

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku