19.7 C
İstanbul
16 Haziran 2024
Image default
Oyun İncelemeleri

Saints Row 2 – İnceleme

Saints Row 2 – İnceleme
Saints Row 2 – İnceleme

Şimdi oyun platformlarından bakınca GTA alternatifi dolu oyun görüyorsunuz. Yıllar önce ne yazık ki bu böyle değildi. Saints Row 2 – İnceleme yazım ile değineyim. Birkaç oyun vardı. Zaten bunların başını GTA çekse de, GTA ya en büyük alternatif Saints Row 2Evet Deep Silver ve Volition iş birliği ile Saints Row 2, gerçek bir alternatif diyebiliriz GTA’ya. En azından eski tip değil Mafia gibi. Aslında GTA’dan mizahi yönü ile ayrılıyor Saints Row 2. Belirli bir senaryosu, çeşitli silahları, bol komedi unsuru içeren içerik var.

Saints Row 2 - Oyunda güzel göndermeler var
Saints Row 2 – Oyunda güzel göndermeler var

Oyunu ilk oynadığımda Rockstar Games’e alternatif bir oyun demiştim. Tabi senaryo GTA’daki gibi olmasa da biraz San Andreas’ı anımsatıyor. Bir çete kurup çevrenizde sesinizi hissettirmeniz konusunda uğraşıyorsunuz. Tabi yine bölge Amerika. Bu uğraşlar içerisinde suikastlar, bölgenizi savunma, bölge işgal etme, yarışlar gibi birçok unsur barınıyor.  Oyun içi grafikler 2009 yılına göre güzel. Tabi aradan 9 yıl geçmesine rağmen insan oynadıkça hala aynı tadı alıyor.

Yani kendini kolay eskitmeyen oyunlar arasında. GTA’da birkaç bölüm haricinde bilmiyorum var mıydı ama bazen baskınlara 3-4 kişi gidebiliyorsunuz bu oyunda. Hatta belirli şeyleri elde ettikten sonra bölgenize girmeye çalışan düşmanlara karşı savaştığınızda destek kuvvetlerde geliyor yardımınıza. Bu anlamda sizi güvende hissettiriyor oyunun mekaniği.

Saints Row 2 - Oyunda kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz
Saints Row 2 – Oyunda kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz

Oynanabilirlik çok farklı değil GTA’dan. Rahat, şeffaf ve çok fazla uğraş gerektirmiyor. İlk oynadığım zamanlarda klavye ile çok rahat oyunu bitirdim. Tabi o zamanlar konsol dünyası da şimdiki kadar gelişmiş değildi. Gamepad ler şu teknoloji marketlerinde bulunan dandik Çin yapımı olanlardandı.

O yüzden her oyunda tuşları programlamak zorunda bıraktığından el dahi atmamıştım. Oyun içi müzikler güzel. Özellikle Rap türevi sevenlere hitap ediyor. Atmosfer ile birleşince de “İşte Benim Oyunum” dedirtiyor. Bu da size oyun esnasında gaz veriyor. Zaten oyunlardan da beklediğimiz bu değil mi? Aksiyon anında çalan müzikler, GTA’daki gibi radyo sistemi güzel düşünülmüş.

Saints Row 2 - Oyun GTA'ya oldukça benziyor
Saints Row 2 – Oyun GTA’ya oldukça benziyor

Senaryoya değinirsek çetenin kontrolüne istinaden gelişen kapışmalar, sürtüşmeler üzerine gelişen senaryoya şahit olacaksınız. İşte burada da odaklanılan birkaç karakter olacak. Zaman gelecek bir karakteri kurtaracak, zaman gelecek bir yere baskın yapıp gücünüzü göstereceksiniz. Oyuna ilk başladığınızda da zaten karakterinizi kendiniz oluşturacaksınız.

İnce ya da kalıplı bir karakter yaratmanıza olanak sunuyor oyun. Genel olarak baktığımızda GTA’ya benzer, mizahi yaklaşımı olan güzel bir oyun Saints Row 2. GTA’nın klişelerinden bıktıysanız, şiddetle tavsiye ederim. Güleceğiniz, eğleneceğiniz bir oyun Saints Row 2.  En azından bol mizah ve kahkaha için alıp arşivinize katın derim.

 

İyi oyunlar…

İlgili Yazılar

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – İnceleme

GamerAdmin

Payday: The Heist – İnceleme

GamerAdmin

BIGFOOT – İnceleme

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku