27.5 C
İstanbul
18 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil Zero – Tam Çözüm

Resident Evil Zero – Tam Çözüm
Resident Evil Zero – Tam Çözüm

Oyunumuza yine klasik bir demo ile başlıyoruz. Oyunda iki karakterimiz var. Resident Evil Zero – Tam Çözüm yazım ile başlıyoruz. Biri Teğmen Billy Coen, diğeri de Rebecca Chambers. Rebecca‘yı ilk oyundan tanıyor olacaksınız. Oyunun senaryosu çok farklı ve mekân olarak de farklı gelişmeler üzerine farklı yerlerde geçiyor. Fakat tanımak açısından tek bir yer var ki o da değişmezlerden sanırım Capcom tarafından; Raccoon Forrest.

Helikopter kazasından kurtulan ekip, etrafı araştırmak adına yola koyuluyor. Tabi trene binen Rebecca için macera şimdi başlıyor. Şimdi düz ilerleyin ve karşınızdaki kapıdan girin. Araya demo girecek. Demodan sonra, zombilerle mücadele başlıyor. Hepsini öldürün ve kaçarak direk ilerleyip kapıdan girin, seçim size kalmış.

Kapıdan girdikten sonra, düz ilerleyin, yolun sonundaki yerde yatan adamın elindeki anahtarı alın. Araya demo girecek ve diğer karakterimiz Teğmen Billy Coen sahneye çıkacak. Gittiğinde ise camdan Edward atlayacak. Demodan sonra, camdan içeriye atlayan köpekleri öldürmeniz gerekecek.

Resident Evil Zero – Erkek karakterimiz "Billy Coen"
Resident Evil Zero – Erkek karakterimiz “Billy Coen”

Köpekleri bir kaç isabetli atıştan sonra tabanca ile öldürün ve Edward’ın üzerine gelip elindeki tabanca mermilerini alın. Sonrasında geldiğimiz kapıya doğru yönelip ilerleyin ve kapıdan girin. Gelen zombileri 5-10 el isabetli atışla öldürün. Düz ilerleyip yolun sonundaki kapıdan girin.

Araya demo girecek ve Rebecca Enrico ile telsiz konuşması yapmaya çalışacak ama çok da başarılı olamayacak, çünkü telsiz bağlantısı çok kötü. Demodan sonra, düz ilerleyin ve yolun sonundaki kapıyı anahtarla açıp girin. Tabi öncesinde anahtar sonrası için işe yaramayacağını ve buna istinaden atmak isteyim istemediğiniz konusunda bir uyarı gelecek.

Yes” deyip devam ediyoruz. Araya demo giriyor ve Billy Coen tekrar geliyor yanımıza. Konuşma ve demo bittikten sonra, merdivenlerden yukarıya çıkıyoruz. Düz ilerliyoruz ve araya demo giriyor. Baş belanız ile tanışacaksınız. Geriye dönüp hemen merdivenlerden aşağıya inin. Araya demo girecek ve Teğmen Billy Coen bizi kurtarmaya gelecek.

Resident Evil Zero – Tam Çözüm – Bayan karakterimiz "Rebecca Chambers"
Resident Evil Zero – Tam Çözüm – Bayan karakterimiz “Rebecca Chambers”

Demodan sonra deminki yaratığın geldiği yere doğru düz ilerliyoruz ve yolun sonundaki pencereden tırmanıp merdiveni kullanarak yukarıya çıkıyoruz. Şimdi Bily Coen ile birlikte düz ilerliyoruz, karşımıza trenin tavanına açılmış büyük bir delik olan ve elektrik aksamı kısa devre yapmış bölgeye geliyoruz.

Billy Coen‘in kontrolünü alıp önce elektrik aksamını tamir ediyoruz. Araya demo giriyor ve ufak yaratıklar Billy‘e saldırınca o büyük delikten aşağıya düşüyor. Şimdi düştüğünüz yerdeki tüm mühimmatı ve “Green Herb”’leri alın. Sonrasında arkanızdaki kapının yanında perdelikte duran anahtarı alın. Sol tarafta, üzerinde beyaz ışık yanan mekanizmayı çağırın.

Bu ufak servis asansörü geldiğinde ise envanterinizden aldığınız anahtarı seçin. Şimdi karakter olarak Rebecca‘yı seçiyoruz ve ilerliyoruz. Rebecca ile geriye dönün, merdivenlerden aşağıya inip pencereden trene tekrar geliyoruz. Düz ilerleyin ve merdivenlerden aşağıya inin.

Sola dönüp merdiven boşluğunun yanından geçin ve açılan otomatik kapıdan içeriye girin. Sağda arkanızdaki aradan girin ve ufak servis asansöründen anahtarı alın. Şimdi geriye dönüp otomatik kapıdan geçin ve karşınızdaki kapıdan girin. Gelen zombiyi mesafenizi koruyarak öldürün.

Düz ilerleyip yolun sonundaki kapıdan girin. Tekrar düz ilerliyoruz ve yolun sonundaki kapıdan giriyoruz. Zombiyi aldırmayın, öldürmeniz gerekmiyor. Şimdi düz ilerleyin ve yolun sonuna gelmeden önceki kapıda anahtarı kullanıp kapıyı açın ve içeriye girin. Sağdaki kırmızı düğmeye basın, sol taraftan bir merdiven mekanizması açılacak.

Sola dönüp “Red Herb” ve “Green Herb”’i alın. Elbise dolabındaki “Briefcase”’i de alın. Açılan merdiven mekanizmasından yukarıya çıkın. Envanterinize girip bence iki bitkiyi “Combine” edin. Şimdi düz ilerleyin. Araya demo girecek ve bir ses duyacaksınız. Demodan sonra düz ilerleyin ve yolun sonundaki kapıdan girin. Sağdaki servis sehpa hasının üzerinden “Ice Pick”’i ve solda yerde duran “Red Herb”’ü alın. Düz ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin.

İlgili Yazılar

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

GamerAdmin

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku