29.4 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm

Bildiğiniz üzere çok eski bir oyun olan Resident Evil Code: Veronica X’in HD Remaster sürümü birkaç yıl önce Xbox 360 için Windows Store’da yer almıştı. Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm yazımıza başlayalım.

Serinin en uzun soluklu hikâyeye sahip olan oyunlarından olan bu oyun gerçek anlamda hikâyenin Claire ile Chris arasındaki geçen maceralardan oluştuğunu bilmenizi isterim. Şimdi, oyun çok uzun olduğu için elimden geldiğince anlatımı kısaltmaya çalışacağım.

Zorlayıcı bulmacalar konusunda ise elimden geldiğince görüntüler ile bunu yansıtmaya çalışacak, zorlu yaratıklar konusunda ise elden geldiğince nasıl öldürebileceğiniz konusunda taktikler vermeye çalışacağım. Bu oyun aynı zamanda yanlış bilmiyorsam Play Station 3 için de mevcuttu. Ona göre hangi platformda oynuyorsanız da hikâyenin değişmeyeceği kanısındayım. Tabi oynanabilirlik de aynı şekilde olacaktır.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Yapımcısı Capcom
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Yapımcısı Capcom

Gelelim oyunun tam çözümünün anlatımına.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Yazılım ve programcı olarak geliştirici MT Framework
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Yazılım ve programcı olarak geliştirici MT Framework

Bir hücrede uyanıyorsunuz ve bir polis ile aranızda geçen diyalogdan sonra envanter ekranınız karşınıza gelecek. Burada ilk olarak “Playing Manual” isimli kırmızı kitapçığı gerekli aksiyon tuşuna basarak “Use” seçeneğini kullanın ve eğer İngilizceniz yeterli ise oyun içerisindeki bilgileri rehber niteliğinde size açıkladığına şahit olun.

Bu ekrandan sonra ise tekrar envanterinizdeki sağ üstte yer alan “Lighter” yani çakmağın üzerine gelip gerekli aksiyon tuşuna basarak “Equip” seçeneğini seçin ve envanter ekranından çıkın. Sonrasında araya giren sinematiği izleyin. Sinematik bittikten sonra kontrol Claire ile bize geçecek, önce hücrede arkanızı dönüp yerdeki “Green Herb” bitkisini alın, sağa dönüp sandalyenin üzerinde duran “Handgun Bullets” yani tabanca mermisini alın.

Sonrasında ise sandalye üzerinde duran adamın solundaki masada duran “Prisoner Lists” başlıklı yazıyı okuyun, Claire’in adı ise “WKD4496” seri numarası ile kayıt altına alındığını, Umbrella firmasının Paris’teki 3. Güvenlik lideri olan “Rodrigo Juan Raval” a teslim edilmiş. Yani buradan anlayacağımız üzere Claire Umbrella Paris tarafından yakalanıp Rodrigo gözetimine verilmiş.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster

Şimdi masanın sol tarafına geçin ve “Combat Knife” bıçağını alın, soldaki demir kapıyı kullanarak çıkın, sağdaki dolabın üzerinde duran “Ink Ribbon” mürekkep şeridini alın, yolu takip etmeden dolabın önünde yerde duran tabanca mermilerini alın ve arkanızı dönüp yolu takip edin, merdivenleri kullanarak çıkın. İlerleyin ve elektriğin ark yaptığı yerden geçip devam edin, araya sinematik girecek, izleyin.

Şimdi etrafınızda zombi sürüsü olacak, hemen arkanızı dönüp ilk zombiyi atlatın, sonrakini de atlatmayı deneyin, eğer ki sizi yakalarsa aksiyon tuşlarına basıp hızlıca üzerinizden atın ve yolun sonundaki kapıdan girin. Sola dönüp yerdeki cesedin yanına yaklaştığınızda araya sinematik girecek. Şimdi biri ile tanışacağız, adı ise “Steve”. Sinematikten sonra ise “Handgun” tabancasını alacaksınız. Bu tabanca 15 mermi kapasitesinde ve sizin hayat sigortanız. Yerdeki cesedin üzerine tekrar gelin ve gerekli aksiyon tuşuna basıp tabanca mermilerini alın.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Hemostatic
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Hemostatic

Şimdi arkanızı dönün ve iki yığıntı arasında kalan kapıdan girin, düz koşup ilerleyin ve sağdaki korkulukları kullanarak çıkın, düz ilerleyip yolun sonunda yerde duran bitkiyi alın. Geri dönüp sağdaki kapıdan girin. Buradaki zombileri uzak mesafeden ateş ederek halledin. Kitaplıktan tabanca mermilerini alın, sonrasında soldaki aradan girin ve soldaki duvarın üzerinde duran “Prison Map” adlı haritayı alın.

Şimdi geri dönüp sağdaki aradan ilerleyin ve basamakları tırmanıp masanın diğer tarafına geçin ve masada duran yeşil bitkiyi alın. Şimdi buradan inin ve düz devam edip karşınıza gelen kapıdan girin. Düz ilerleyin, ranzadan sarkan zombinin karşısındaki yatakta mavi renkli ve “Prisoner’s Diary” yazan notu okuyun.

Sonra düz ilerlemeye devam edin ve yolun sonundan sola dönüp duşların olduğu yere gelin. Kanların olduğu yerde bir ceset olacak, üzerinden tabanca mermilerini alın. Sonra buradan geri dönüp cama vuran zombinin olduğu yere gelip sağdaki rahta duran tabanca mermisini alın. Şimdi aksiyon başlayacak!

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Alfred Ashford'un tüfek ile saldırıya geçmesi
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Alfred Ashford’un tüfek ile saldırıya geçmesi

Üzerinize doğru gelen zombiyi öldürün, sonrasında üzerindeki “M-100P” adlı çift elle kullanılabilen otomatik tabancayı alın. Burada isterseniz zombileri atlatarak bu odaya geldiğiniz gibi çıkabilirsiniz, isterseniz de zombileri sırasıyla haklayarak üstesinden gelebilirsiniz, seçim size kalmış.

Kapıdan çıktığınızda sağdan bir zombi daha geliyor olacak, es geçip soldaki kapıdan tekrar dışarıya çıkın. Sağdaki basamaklardan inin ve araya giren ufak sinematiği izleyin, sonrasında düz devam edip sağdaki aradan girin. İlerleyip yerdeki cesede doğru gelin ve diğer ufak sinematiği izleyin. Yolun sonundaki kapıya kadar devam edin ve soldaki kapıdan girin.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Benim de bir Sniper tüfeğim olsa anne diye üzülüyor çocuk görünce
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Benim de bir Sniper tüfeğim olsa anne diye üzülüyor çocuk görünce

Şimdi karşınıza gelen zombileri halledin, ilerleyip sağdaki arada kalan zombiyi de haklayın, aradan girip devam edin ve soldaki beyaz kapıdan girin. İlerlediğinizde bir mekanizma size üzerinizdeki tüm metal eşyaları bırakmanızı söyleyecek, sağdaki depoya üzerinizdeki çakmak, tabancalar, mürekkep şeridi, mermiler ve bıçağı bırakın.

Sonrasında düz devam edin ve yolu takip ederek, soldaki mavi kapıdan girin. İlerleyip karşınıza gelen yerdeki masanın üzerinde duran “Fax On The Facility Access Application” başlıklı yazıyı okuyun. Sonrasında ise devam edip araya girecek olan sinematiği izleyin.

Sinematikten sonra ise bilgisayarın olduğu masanın sağındaki yazıya ilişin, açılan yerden “Hawk Emblem” adındaki rozeti alın. Arkanızı dönün ve ilerleyip soldaki duvarda dört mavi ışık yanan mekanizmanın kolunu kaldırın ve bu odaya girdiğiniz mavi kapıdan geri dönüp çıkın.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - "Gold Lugers" silahlarını yerleştirmeniz gereken kapı.
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – “Gold Lugers” silahlarını yerleştirmeniz gereken kapı.

Şimdi düz ilerleyin ve sola dönüp 3 boyutlu yazınının olduğu yere gelin, gerekli aksiyon tuşunu kullanarak yazıcıyı aktif hale getirin. Açılan yere envanterinizdeki “Hawk Emblem” rozetini yerleştirin. Sonrasında solunuzdaki masanın üzerinde duran “User’s Manual” başlıklı notu okuyun. Şimdi detektör mekanizması olan yerden girin ve diğer taraftan geçmeden depodan eşyalarınızı alın.

Şimdi kapıdan dışarıya çıkın. Burada bayağı bir aksiyon dönecek, hızlı hareket için isterseniz çiftli olan tabancayı elinize alın. Sağdan devam edin ve mavi ışık yanan düğmeyi aktif hale getirip kepenk sisteminin açılmasını sağlayın. Arkanızdaki tel kapının açılıp zombilerin geleceğini ve karşınızdaki açılan yerden de iki adet zombi geleceğini hesap edin ve gerekli mesafeye ulaştıktan sonra sağdaki büyük tüpü patlatıp karşınızdaki iki zombiyi hızlıca haklayın.

Arkanızdaki gelen zombileri de tekli tabanca ile halledebilirsiniz. Açılan kepenk sisteminin olduğu yerden girip “Extinguisher” adlı yangın söndürme tüpünü alın.

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster - Claire ile Steve.
Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Claire ile Steve.

Şimdi devam edip sağdaki telli yerde açık bulunan kapıdan girin ve giyotinin olduğu yere yaklaşıp “Padlock Key” adlı anahtarı alın, sonra buradan çıkın ve sağa dönüp ilerleyin, sağdaki aradan girip kapıdan dışarıya çıkın. Şimdi ister koşarak köpekleri atlatıp yolun sonundaki kapıdan girersiniz, ister de köpekleri öldürüp onlardan kurtularak yolun sonundaki kapıdan girmeden soldaki aradan girip tel demirli kapının kilidini “Padlock Key” anahtarı ile açar sonrasında geri dönüp soldaki kapıdan çıkarsınız.

Size kalmış. Kapıdan çıktıktan sonra soldaki aradan girip ve hızlıca kapıdan dışarıya çıkın. Mezarlığa tekrar geri dönmüş olmanız lazım. Şimdi buradaki zombileri öldürün, yangının olduğu yere gelip envanterinizdeki yangın söndürme tüpünü kullanın. Yerdeki “Briefcase” adlı çantayı alın, sonrasında envanterinize girip bu çanta üzerine gelin ve “Check” seçeneğini seçin, kırmızı düğmeyi gördüğünüzde ise gerekli aksiyon tuşunu kullanarak düğmeye basıp çantayı açın.

İçerisinden “TG-01” adında bir levha çıkacak ve bir tane de “TG-01 Product Description” başlıklı not çıkacak. Okuduktan sonra, buradan geri dönüp kapıdan çıkın, ilerleyip zombilerle uğraşmadan enkazın arasındaki kapıdan girin ve köpekleri öldürdüğümüz yere gelin. Sağdaki kilidini açtığınız kapıdan girin, açmadı iseniz açın ve anahtarı atın. İlerleyip sağdaki demir kapıdan girin.

İlgili Yazılar

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku