27.5 C
İstanbul
19 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Şimdi evin büyük salonuna kadar geri dönün, sonrasında soldaki akrep figürlü kapıdan girin ve düz devam edip yolun sonundan sağdaki kapıdan girin. Yolu takip edin, geleceğiniz odada üzerinde karga figürü olan kapıyı göreceksiniz, envanterinizdeki anahtar ile bu kapıyı açın.

Sonrasında içeride raflarda duran “Neuro Rounds” ve “Flame Rounds” ile “Shotgun Shells”’i alın, sandığın üzerinde duran “Antique Coin”’i alın. Şimdi tekrar geri dönüp orman yolundan devam edip “Crank” ile açtığımız köprüden geçerek devam edin. Sağdaki basamakları kullanıp kapının önüne gelin.

Karşımızda ana kraliçe! Şimdi taktik şu, eğer düzgünce isabet ettirirseniz ana kraliçeye tabanca ya da silah ile saldırın, grup böcek saldırısına karşı da lav silahını tetikte tutun. Ana kraliçe paket olduğunda zaten sizin bulunduğunu çukura düşecek. Hızlıca merdivenleri kullanıp yukarıya tırmanın. Sağdan diğer taraf doğru dolanın ve yerdeki “First Aid Med”’i alın. Şimdi dönüp karga figürlü kapının kilidini açıp girebilirsiniz.

Resident Evil 7 - Ethan'ın arabasının önden görünümü
Resident Evil 7 – Ethan’ın arabasının önden görünümü

İçeri girdikten sonra karşınıza bir çanta gelecek, açmayı deneyin. Çanta açıldıktan sonra iç kısmındaki yazıyı okuyun. Sonrasında arkanızı dönün ve soldaki dolabın çekmecesini kontrol edin. Bu arada yine Zoe arıyor bizi. Konuşma bittikten sonra sola dönüp basamaklardan çıkın ve devam edip soldaki aradan girin, masanın üzerindeki “Voodo” bebeğini kontrol edin, dolabın çekmecesini açıp “Burner Fuel”’i alın, sola dönüp piyanonun yanındaki masanın üzerinde duran yazıyı okuyun.

Sonrasında buradan geri çıkın ve yolu takip edin, yolun sonunda yanan mumum yanında duran figürü patlatın. Arkanızdaki duvarda duran dolabın çekmecesinden “Antique Coin”’i alın. Şimdi ise ana kraliçe ile kapıştığımız büyük çukurun olduğu yere geri dönün. Ana kraliçe form değiştirmiş bir şekilde feneri alıp kaçıyor.

Resident Evil 7 - "Mia Winters"'ın dosyası
Resident Evil 7 – “Mia Winters”‘ın dosyası

Çukura atladıktan sonra açılan koca delikten devam edin, yolun sonundaki merdiveni kullanarak çıkın. Düz devam edip kapının kilidini açın ve karavandaki sandıkta bolca lav silahı mühimmatı yapmaya çalışın imkânınız doğrultusunda. Hatta aldığınız madeni paraları da yine “44 MAG” için kullanın.

Sonrasında ise tekrardan demir kapıdan girin, düz devam edin, sağdaki aradan girin ve solda duvarda duran “Treasure Photo”’yu alın. Karavana dönüp klozetin içindeki “44 MAG Ammo” mermisini alın ve fotoğrafla birlikte sandığa koyun. Şimdi tekrar geri dönüp demir kapıdan girin.

Şimdi fotoğrafı aldığımız yerden girin ve basamakları çıkın, sağdaki alanda masanın üzerindeki kasetleri, bitkileri alın. Yerdeki tahtaları kırıp pompalı tüfek mermisini ve lav silahı mühimmatlarını alın. Buradaki sandığı açmak için maymuncuk lazım o yüzden dokunmayın şimdilik. Şimdi diğer alana geçin ve yerdeki açıklıktan aşağı atlayın.

Resident Evil 7 - Baker Ailesi'ne ait evin farklı bir görünümü
Resident Evil 7 – Baker Ailesi’ne ait evin farklı bir görünümü

Düz devam edin ve sağdaki aradan girin, merdivenlerden çıkmadan sağdaki aradan ilerleyip sola dönün ve önce arkanızdaki kapının üzerinde gezinen örümcekleri, sonrasında ise demir dolabın üzerindeki örümcekleri öldürün. Demir dolaptaki pompalı tüfek mermilerini ve “Strong Chem Fluid”’i alın.

Sağdaki varilin üzerinde duran tabanca mermilerini alın, şimdi ana kraliçe ile kapışmaya hazır olun ve merdivenlerden çıkın! Buradaki taktik yaratığın vajina kısmındaki torbaya isabetli atışlar yapmanız. Fakat mesafe korumak istiyorsanız önce lav silahı ile saldırın, yavaşladığında ya da boşluğuna geldiğinde ise pompalı işini görecektir. Alt katta olduğunuz için de tavanda arayabilirsiniz yaratığı. Sonrasında gördüğünüz yerde gavura vurur gibi acımasızca dalın. Öldüğünde yere diz çöküp taş kesilecek ve sonrasında atomlarına ayrılacak.

Öldükten sonra ise “Lantern” yani feneri alacaksınız. Şimdi üst katta ve alt katta mühimmat ve enerjiler var. Hepsini toparlayın ve diğer çıkış kapısına geldiğinizde yeşil bir tezgâh göreceksiniz, üzerindeki “Antique Coin”’i alın. Eğer ki yeteri kadar yeriniz yoksa sıkıntı değil hızlıca gidip karavandaki sandığa fazlalıkları bırakabilirsiniz.

Resident Evil 7 - "Derelict House" videosunda çekim yapan Clancy ve Andre
Resident Evil 7 – “Derelict House” videosunda çekim yapan Clancy ve Andre

Tabi şu an “44 MAG” silahı için de son madeni parayı aldığınızı hatırlatırım. Bu arada karavanın basamaklarına dikkat edin, bir kafa sallayan figür de orada olacak, patlatın. Bu arada bir gizli yer daha var onu da söyleyeyim size, karavandan çıktığınızda düz ilerleyin ve yolun sonunda yerde bir demir levha var gerekli aksiyon tuşu ile o levhayı kaldırın, çömelip ilerleyin.

Yerdeki madeni parayı ve “Chem Fluid”’i alın. Sonrasında ana kraliçeyi öldürdüğümüz yerin bahçesine gelin ve ağdaki direğin üzerindeki “Antique Coin”’i de alın. Şimdi karavanda bir kayıt daha yapın ve bazı ayarlamaları da halledin. Sonrasında ormana giden patika yolu takip edip devam edin. Tabi yanınızda fener de olmalı.

Resident Evil 7 - Andre'nin hazin sonu
Resident Evil 7 – Andre’nin hazin sonu

Düz ilerleyin ve çiftli tahta kapıdan geçin, sola dönüp köprüyü geçin. Basamakları kullanarak çıkın ve kapıdan girip yolu takip edin. Piyano sesini duyacaksınız, aldırmayın ve yolun sonundaki kapının sağında duran mekanizma üzerinde “Lantern”’i kullanın. Kapı açıldıktan sonra giriş yapın, ilerleyin ve etrafa bakının.

Zemini çabuk gibi olan yere geldiğinizde ise dolabın üzerinde “Something’s wrong with her” yazısını okuyun. Devam edip kapıdan girin, ilerlediğinizde fenerinizin lambası sönecek ve Eveline’in “Stay away” dediğini duyacaksınız. Işık düzeldiğinde ise devam edip kapıdan girin ve yatağın arkasında sağdaki köşede duran maket eve yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna basın, kapağın açılmasını sağlayın ve çıkan resmi kontrol edin.

Yatağın tam arka tarafındaki duvarda kabartmalı bir geçit varmış gibi görünecek, yaklaşın ve gerekli aksiyon tuşuna basıp geçidi açın, mumyanın üzerindeki “D-002 Arm” diğer adıyla “D-Series Arm” parçasını alın.

Resident Evil 7 - Bakers Ailesi'nin eski bir fotoğrafı
Resident Evil 7 – Bakers Ailesi’nin eski bir fotoğrafı

Şimdi geri dönün, karşınıza Eveline gelecek ama kaçıyor olacak. Heyecan yapmayın, devam edip kapıdan çıkın ve yaratığı halledin. Feneri taktığımız yere kadar toplamda 3 yaratık daha gelecek, hallettikten sonra devam edip ilerleyin ve çalan telefona cevap verin. Görüşmeden sonra hızlıca karavana doğru yola çıkın, karavana girdiğinizde telefon çalacak ve telefonun diğer ucunda “Lucas Baker” salağı!

Görüşme bittikten sonra buzdolabına yönelip kapağını açın ve rafında duran ceset parçasını inceleyip arkasındaki “This pig is waiting for you in dissection room, bitch” yazısını okuyun. Şimdi gideceğimiz yer “Dissection Room” olacak. Öncesinde tavsiyem yanınızda en azından “44 MAG” silahı olsun, çünkü kapışacağımız büyük bir yaratık bu saatten sonra sürpriz olmayacaktır.

İlgili Yazılar

Mafia-2 Joe’s Adventures Detay Rehberi

GamerAdmin

Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku