27.5 C
İstanbul
19 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Mia yere uzandıktan sonra hole çıkın ve bir anda telefonun çalacağı ana şahit olun. Hızlıca telefona yönelip gerekli aksiyon tuşunu kullanarak telefona cevap verin. Zoe ile ufak bir sohbete başlıyor Ethan. Zoe evden hemen çıkmamızı söylüyor ancak telefonu kapattıktan sonra ise bir kapının açılma sesini duyuyoruz.

Vahşetin bir diğer kısmına hazır mısınız? Tamam o zaman kapıdan girin, düz ilerleyin ve mutfağı geçtikten sonra sağdaki üzerinde sarı renkli bank olan dolabı envanterinizdeki “Bolt Cutter” ile açıp “Fuse” yazan sigortayı alın. Sağa dönüp devam edin ve Mia’nın yavaşça yürüdüğünü göreceksiniz.

Devam edip çıkın, sağa dönüp aradan ilerleyin. Sağdaki beyaz tahta kapıdan şöminenin olduğu odaya gelip arkanızdaki duvar üzerinde “Fuse” u kullanın ve elektriği aktifleştirin. Yapmanız gereken soldan ilerleyip merdivenlerden çıkmak ve portatif merdivenleri indirmek fakat yine karşınıza Mia geliyor.

Sol elimizi duvara yaslayıp sonrasında bir tornavida sokuyor, gerekli aksiyon tuşuna hızlıca basarak tornavidayı çıkartın. Tabi yine de sol elinizi kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmeyecek. Sonrasında ise Mia uzaklaştığında yerde duran “Hand” yani elinizi alın. Devam edip soldaki merdivenleri kullanarak çıkın.

Resident Evil 7 - Bir başka Mia
Resident Evil 7 – Bir başka Mia

Şimdi karşınızda üzerinde “Stairs” yazan kırmızı renkli düğme olan mekanizmaya gerekli aksiyon tuşuna basarak portatif merdiveni indirin. Merdiveni kullanarak çıkın ve düz devam edip soldaki beyaz renkli tahta kapıdan girin. Masanın üzerinde duran “M19 Handgun” tabancasını alın, masanın üzerinde sağda duran “Handgun Ammo” mermisini alın ve son olarak da masanın solda en ucunda bulunan “First Aid Med”’i alın.

Şimdi, bu odanın kapısından çıkın ve sağa dönüp devam edin, yolun sonundaki kapıdan girin, soldaki masanın üzerinde duran mermileri alın, sağa dönüp sağdaki duvarın hizasındaki beyaz renkli tahta kapıdan girin ve masanın üzerindeki diğer mermileri alın, kapıdan çıkmadan soldaki köşede yerde duran “First Aid Med”’i alın.

Resident Evil 7 - Evin zincirle kilitli olan dış kapısı
Resident Evil 7 – Evin zincirle kilitli olan dış kapısı

Şimdi buradan çıkıp karşınıza gelen merdivenlerden çıkmayı deneyin. Mia yine sahalarda! Şimdi Mia’nın kafasına nişan alın ve 5-10 isabetli atışla hatunun işini halledin. Merdivenin sağında yerde duran televizyonun üzerindeki mermileri de alın.

Sonrasında Mia’ya yaklaşın ve Joe Baker ile sıcak temasla birlikte tanışın. Şimdi sinematikten sonra aile üyeleri ile aynı yemek masasında tanışacaksınız. Bilmeniz gerekir ki oyunun başında aldığınız “Casette Tape”’ler oyunu kaydetmenize olanak sağlıyor. Tabi oynadığımız “Madhouse” zorluk derecesi sebebiyle bu durum böyle. O yüzden her mermi, her ekipman bizim için çok değerli ve önemli. Buna göre hareket ederseniz oyunda rahat etme imkânınız var. Aksi halde çok fazla ölmek işten bile değil.

Aile üyeleri ile mutlu bir tanışma yapmamış olsanız da son anda gelen bir telefon üzerine paçayı kurtarma şansınız var. Şimdi Jack odadan ayrıldıktan sonra, sandalyeden düşerek kurtulmanız gerekiyor, gerekli aksiyon tuşu ile bunu yapıp hızlıca, odayı terk edin ve sağdan devam edip holü takip edin.

Resident Evil 7 - Oyunda zaman zaman Zoe Baker tarafından evdeki telefonları arayarak iletişim kuracağız.
Resident Evil 7 – Oyunda zaman zaman Zoe Baker tarafından evdeki telefonları arayarak iletişim kuracağız.

Jack geldiğinde ise hızlıca mutafa dönün, bir şekilde saldırmaya başladığında ise kendinizi korumak için gerekli aksiyon tuşunu kullanın. Atlatıp tekrar hole dönün ve yolu takip edip ikinci köşede sehpanın üzerinde duran “Hatch Key” adlı anahtarı alıp tekrar bir şekilde mutfağa dönmeli ve karşınıza gelen kapıdan da girip ilerlemelisiniz.

İlerlediğinizde ise yerdeki zeminde bir kilit göreceksiniz. O kilidi anahtar ile açıp hızlıca merdiveni kullanarak aşağı inin. Böylelikle Jack’den şimdilik kurtulmuş olacaksınız. Eğer her halükârda sizi gördüğünü düşünürseniz, eğilerek hızlıca yemek yediğiniz masanın karşısındaki odaya girip görünmeyeceğiniz bir yere kıvrılın ve bekleyin. Sizi aramaya başlayacak ama bulamadığında sinirlenip oradan ayrılacak. Siz de sinsice eğilerek bulunduğunuz odanın yanındaki odaya geçip kilidi açıp aşağı inebileceksiniz böylelikle.

Resident Evil 7 - "Wooden Statuette" nesnesinin bulunduğu yer
Resident Evil 7 – “Wooden Statuette” nesnesinin bulunduğu yer

Merdivenlerden indikten sonra yolu takip edin ve diğer taraftan yukarıya çıkıp çamaşır odasının olduğu yere gelin. İsterseniz masanın üzerindeki “Casette Tape” leri alıp hızlıca bir kayıt yapın. Masanın üzerinde duran “Main House Map” adlı haritayı alın, etrafa bakının. Raftaki “Gunpowder”’ı, kapının yanındaki rafta ise “Herb“’i alın.

Lavabonun içerisinde duran “Chem Fluid”’i alın. Bu sıvıyı isterseniz bitki ile isterseniz de mermi tozu ile birleştirebilirsiniz. Mermi için birleştirirseniz ileride işinize çok yarayacaktır. Bu arada aynı oda içerisinde sandık da olacak. O sebeple bu odayı unutmayın derim. Şimdi kapının kilidini açıp çıkın ve hızlıca geri girin, çünkü telefon çalmaya başlayacak ve tekrar Zoe ile irtibata geçeceğimiz an gelecek.

Resident Evil 7 - "Wooden Statuette" ile çözmeniz gereken gölge bulmacası
Resident Evil 7 – “Wooden Statuette” ile çözmeniz gereken gölge bulmacası

Şimdi dışarıya çıkın ve sağa dönüp pencerenin önüne kadar ilerleyin. Karşınızda polis gücünden bir eleman gelecek. Bu arada önceki banyonun olduğu odada kafası sallanan ufak figürler var. Oyunun belirli bölgelerinde bunlarla karşılaşacaksınız. Bulduğunuz yerde ise polis memurundan alacağınız bıçak ile bunları vurup yok edin.

Konuşma bittikten sonra isterseniz önce banyoya gidip figürü yok edin, sonrasında çıkıp karşıdaki yolu takip edin ve yolun sonunda masanın üzerinde duran diğer figürü de yok edin. Son olarak da geri dönüp polis memuru ile görüştüğümüz pencereye gelmeden sağdaki aradan girip basamaklardan inin ve sağdaki üzeri kırmızı bant ile kapatılmış kutuyu bıçağı kullanarak açıp ve düğmeye basın. Polis memuru yerde bir şey ararken içeriye dalın ve izleyin. Karşımıza terbiyesiz Jack geliyor.

Burada iki seçeneğiniz var ya hızlıca arabanın anahtarlarını bulacaksınız ya da Jack arabayı kullanarak size saldırmaya başlayacak. Öncelikle polisin cesedinin üzerindeki “G17 Handgun”’ı alın, sonrasında sarı dolabın üzerindeki “Lockpick” adlı maymuncuğu alın. Tabi bu sırada elinizden geldiğince Jack’den kaçın.

Resident Evil 7 - Bot aksiyonunun ardında Mia'nın geldiği yer.
Resident Evil 7 – Bot aksiyonunun ardında Mia’nın geldiği yer.

Şimdi ilerleyip sağdaki kırmızı takım çantasını maymuncuk ile açın ve hızlıca araba anahtarını alıp arabaya binin. Arabayı Jack’in üzerine sürün, birkaç darbeden sonra eleman yanınıza gelecek. Sonrasında arabadan çıkın ve kafasına isabetli birkaç mermi sıkın. Elemanı arabanın yanında tutmaya çalışın, alev aldığında araba patlayıp elemanı yere düşürecek.

Kafasına sıkın. Sonrasında yerden kalkın ve sarı dolabın yanındaki demir dolaptan “First Aid Med”’i alın. Şimdi kırmızı renkli takım çantasının solundaki merdiveni kullanmayı deneyin. Eleman son defa ayağa kalkacak ve silah ile beynini uçuracak. Sonrasında merdiveni kullanıp çıkın.

İlgili Yazılar

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Code: Veronica X HD Remaster – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake Chris Redfield

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku