27.5 C
İstanbul
18 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm

Resident Evil 3 : Nemesis - Tam Çözüm
Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm

Capcom bu oyunla yine serinin en iyi oyunlarından birini yaptı. Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm yazımda değineceğim. 1999’da çıkan, senaryosuyla, ekstralarıyla dikkat çekmeyi başaran Resident Evil 3: Nemesis serinin diğer oyunlarından hem teknoloji olarak hem de oynanış zevki olarak sıyrılmayı başarıyor.

Sanırım ilk oyundan bu yana Jill Valentine’ı bu kadar aktif görmemiştik. Tabi oyunun 2. Serisinde olmadığını varsayarsak bu doğal ama serinin bu üçüncü yapımı tamamı ile Jill üzerine kurulu. Tabi Carlos’u da kontrol ettiğimiz zaman oluyor oyun içerisinde fakat büyük çoğunluk Jill üstüne oyunda. Oyun ile filmi de kıyaslamayın sakın. Oyundaki gerçek olan senaryo olduğundan filme bakıp da aldanmayın.

Film başlı başına saçmalıklarla dolu. Zombilere yaklaşım oyundaki gibi değil ve bir çok hata veyahut farklılık oyundan uzak olduğunu ispat ediyor açıkçası. Filmin baş rol oyuncusu Milla Jovovic, güzel performans sunsa da filmin yönetmeni sadece efektler üzerine eğildiğinden, bir çok zombi hayranını hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz. Eğer ki bir oyundan esinleniyorsanız, neden senaryoyu olduğu gibi almıyorsunuz ?

Resident Evil 3 : Nemesis - Tam Çözüm - İşin arkasında yine "Umbrella Corporation"
Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm – İşin arkasında yine “Umbrella Corporation”

Filmi izleyen açıkçası oyuna el sürmek bile istemez. Hayır sanki Resident Evil oyununun baş rolünde Matrix’in özelliklerini taşıyan karakterler varmış gibi lanse edilmiş gibi filmdeki karakter olan Jill. Yani tamamı ile hatalı. Neyse biz oyunun zevkini sonuna kadar yaşayalım. Hollywood bile hata yapıyorsa, Japonların bu konudaki başarısı kusursuz diyebiliriz.

Tabi sizlere oyunun atmosferinden, ortamından ve oynanışından daha büyük bir zevk almanız için tavsiyem, gece tek başınıza, saat 00:00 dan sonra hatta 02:00 de başlayıp oyunun bitiminden sonrasında güneşin doğuşu zamanına ayarlarsanız, gerçekten çok sarıyor olacağını göreceksiniz. Tabi evinizde bir de sinema sistemi var ise değmeyin keyfinize.

Tabi apartmanda oturanlara şiddetle tavsiye etmem bu saatlerde sinema sistemi ile oynamayı. Sonuçta o saatte çevreye vereceğiniz rahatsızlık yasal suç sayılır ve oyun adına pilavınızdan da olursunuz. Derseniz ki benim evim müstakil, tabi ona da kimse bir şey diyemez. Geçelim oyunumuza…

Resident Evil 3 : Nemesis - Tam Çözüm - Meşhur "Nemesis"
Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm – Meşhur “Nemesis

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

GamerAdmin

Resident Evil Remake Chris Redfield

GamerAdmin

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku