18.9 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Remake – Tam Çözüm

 

Malumunuz baş belası donanım istemi ve ince ayarlar gerektiren bir seriye giriş yapacağız. Resident Evil 2 Remake – Tam Çözüm için sayfanın en altından istediğiniz anlatıma ulaşabilirsiniz.

İnce ayarlar için ayrı bir yazı ile sizlere daha rahat ve ergonomik oyun oynanışı hakkında fazladan bilgi veriyor olacağım. Lakin unutmamanız gereken durum ise 4K gibi bir görüntü teknolojisinin standart halini almaya başlaması karşısında oynayacağınız oyun ne yazık ki sınıfta kalıyor.

Bu da oyunu 1920×1080 çözünürlükte oynamanızın gerektiğini doğuruyor. Malum oyun içinde kasma, hedefi tutturamama durumuna karşı, ince ayar yapmak şart. Özellikle de karakterinizin ekipman ekranına bir şey eklemek istediğinizde rahat 30 saniye gibi bir gecikmenin olması çileden çıkartacaktır.

Şimdi gelelim hikayesi yeni, bazı nükteleri eski olan oyuna. Hikayesi farklı olmasına karşın, senaryo mantığı ve oyun seyrindeki bazı noktalar aynı gibi. Tyrant’ın varlığı, William Birkin’in varlığı, Anette Birkin ve Sherry Birkin’in varlığının yanı sıra, Vali’nin bile olması güzel gözüküyor. Tabi Hunk ve saz arkadaşları da oyunun bir yerinde görünüp kaçıyorlar.

Belirli senaryoları da bitirdikten sonra “4th Survivor Hunk” ve “4th Survivor Tofu” karşınıza geliyor olacak. Tabi ekstra seçenekler üzerinde belirecektir. Bunları açabilmek için ise Leon A ve Claire A senaryolarında oyunu 2 saat 30 dakikanın altında bitirmeniz gerekecek, bu da yetmeyeceği gibi Leon B ve Claire B senaryolarını da 2 saatin altında bitirme şartı koymuşlar. Tabi bunlar standart ya da kolay zorluk derecesinde değil. Bizzat en zor zorluk seviyesi olan “Hardcore” üzerinden bitirdiğiniz takdirde.

Neyse bu kadar gevezeliğin yanında oyun başarımlarını da eğlence amaçlı açacaksınız yazdığım tam çözüm yazısında. Yine anlatımın odağında başarımlar olmayacak. Çünkü odakta her zaman oyunun tam çözümü olduğundan, başarımlar sadece işin %1’lik kısmı. Bunları yapayım derken de oyunun süresini kaçırmanız işten bile değil. O sebeple başarımlar hakkında bir soru sormayın.

Hadi başlayalım oyuna…

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B

İlgili Yazılar

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

GamerAdmin

Resident Evil Zero – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku