27.7 C
İstanbul
21 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Öncelikle oyun seçeneklerine girip ses ayarlarına bakarsanız, eski tip müzikleri ve efektleri etkinleştirebileceğinizi göreceksiniz. Evet eski versiyon Resident Evil 2’deki gibi. Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A tam çözüm yazımıza geçelim.


Neyse, hadi oyuna başlayalım.


İlk olarak karşımıza kamyoncunun videosu gelecek. Tabi ilk oyundaki gibi kısa ve hızlı geçmemişler. Sonuçta Remake olunca oyun, bazı şeyleri daha da detaylandırmışlar. Videoyu izleyin.


Videodan sonra kontrol Leon’a geçiyor olacak ve Leon arabasına benzin almak için benzin istasyonuna giriyor olacak. Şimdi kontrol sizde iken hızlıca kapıdan içeriye girin. Sinematik geçtikten sonra kontrol yine bizde olacak ve elimizdeki fener ile doğruca yürüyüp yolun solundan yerde oturan polise doğru ilerleyin ve sağdaki kapıdan girip sağdan devam edin ve yolun sonundaki kapıyı açın.

Yine araya bir sinematik girecek ve zombi elemanı yere yatırıp cücüğünü dürecek. Leon’un bağırmasına takılmayın. Hızlıca aksiyon alın ve zombiyi atlatıp düz devam edin.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Sağ taraftaki masanın duvar kısmında bir anahtar olacak onu alın. Zombi sizi rahatsız ederse birkaç el ateş edip düşmesini sağlayın. Sonrasında buradan çıkıp geldiğimiz yerden değil de sol tarafta kalan kilitli kapı tarafından devam edin. Kapı üzerinde aldığınız anahtarı kullanın. Sonrasında hiç durmadan zombilerin arasından geçip çıkış kapısına kadar koşun. Yine bir sinematik girecek ve bu sefer Claire ile karşılaşacağız.

Sinematikler bittikten sonra, zombi sürüsü karşımıza geliyor olacak. Hemen arkanızı dönüp arabaların arasından geçin ve polis arabasını gördüğünüz yerin solundaki aradan koşarak girin. Yerdeki zombiye aldırış etmeden ateşin arasından geçip merdivenlerden aşağıya inin. Sağdan devam edip merdivenlerden yukarıya çıkın ve düz devam edip zombileri atlatarak karakola giriş yapın.

Kapıdan devam edip karakolun içerisine kadar girin, masadan “Ink Ribbon” denilen silindir şeklindeki eşyayı alın. Bu size kayıt etmeniz için gerekli hakkı sağlayacaktır. Sakın kayıt etmeyin ve laptop un solundaki büyük sandığa bu eşyayı koyun. Sonrasında geriye dönüp solunuzda kalan ve üzerinde “Keep Out” yazısı olan kapının önüne gelin.

Solundaki mekanizmadan kolu indirin ve kapının yarım açılmasını göreceksiniz. Kapının altından giriş yapın. Düz devam edip sağdaki aradan ilerleyin ve soldaki çiftli büyük beyaz kapıdan girin. Yerdeki cesedin üzerinden 10 adet mermiyi alın.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Zombiler kolay kolay ölmüyor oyunda

Sonra geriye dönüp dışarıya çıkın ve soldaki arada devrilmiş olan dolabı gerekli aksiyon tuşunu kullanarak düzeltin. Düz devam edip sağa doğru ilerleyin. Yerdeki cesetleri gördüğünüzde biri size “Open Up! Hurry” diye bağırdığını duyacaksınız. Geldiğiniz yerde 2 adet kapı olacak, soldaki kapıdan girip üzerinde “Fire Safety Door” yazan kapının üzerinde gerekli aksiyon tuşuna basın.

Sinematikten sonra ölen polis size “Officer’s Notebook” adında bir defter verecek. Bu sizin için önemli ama şu an kullanmayacağız. Geriye dönün ve kapıyı açan zombiyi düzgün ateş ederek yere düşürün. Unutmayın fazla merminiz yok. Sonrasında geldiğiniz kapıya doğru geri dönün, 2 zombi daha gelecek birini yere düşürüp diğerinden hızlıca sıyrılabilirsiniz. Kapıya yaklaştığınızda gerekli aksiyon tuşu ile harekete geçin ve yine sinematik girecek, izleyin.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1

GamerAdmin

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Dread Out – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku