19.7 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B
Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B

Önceki senaryoya göre bazı farklılıklar olsa da hatta zorluk konusunda daha fazla karmaşık olsa da bitirilmeyecek kadar değil. Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B Tam Çözüm anlatımına geçelim.

Anlatımda bazı şeyleri atladığımı göreceksiniz. Atlamış olacağım şeyler genelde mühimmat ve enerjiler olacaktır. Sebebi ise her seferinde tekrara düşmemek.

Eğer ki bir yere geldiğinizde etrafı kolaçan etmeden giderseniz sonuçta sizde direk atlamış olursunuz. Önemli olan yerleri anlatıp, ekipman ve mühimmat gibi şeyleri rahatlıkla bulabileceğinizden detaylandırmayacağım.

Geçelim oyuna.

Resident Evil 2 Remake - Baş belası ölümsüz: Mr. X!
Resident Evil 2 Remake – Baş belası ölümsüz: Mr. X!

İlk farklı mekanımızla başlıyoruz. Karakolun bahçesinden düz ilerleyin ve merdivenlerden inip diğerinden çıkın. Düz ilerleyin ve yolun sonunda soldaki el arabasından “Cutting Tool”’ü alın. Araya sinematik girecek. Sonrasında kontrol bize geçtiğinde geri dönün ve merdivenlerden inip soldaki kapının üzerinde “Cutting Tool”’ü kullanın, kapıdan girin.

Masanın üzerinde duran “Quickdraw Army” silahını alın. Kabin dolabının açık kapısındaki “Courtyard Key”’i alın. Eğer iyi bir not ile bitirdiyseniz önceki oyunda fazladan silahlar olacak sandıkta. Alıp kullanabilirsiniz. Lakin 3 silah 2 adet cep kaplıyor; “Minigun”, “ATM-4” ve “LE 5”. Ona göre yanınıza alacağınızı iyi seçin derim. Sonrasında “Cutting Tool”’ü aldığımız yere kadar geri dönün, zombileri öldürün. Sonrasında tellerle çevrili olan kapıyı “Courtyard Key” ile açın ve envanterinizden anahtarı “Discard” edin.

Giriş yaptıktan sonra sağa dönüp “Wooden Boards”’u alın, arkanızdaki tekli demir kapıdan girin, camdan gelen zombiyi öldürün, cam üzerinde “Wooden Boards”’u kullanın ve sola dönüp ilerleyip soldaki kapıdan girin. Yerde sürünen zombiyi öldürün, masanın üzerinde duran “Scrap Of Paper”’i alın.

Sağdaki açık alandan devam edin ve merdivenin başına geldiğinizde soldaki aradan karşınıza gelecek olan kapıdan girin. Etraftakileri toparlayın, sandalyenin üzerinde duran “Fuse (Break Room Hallaway)”’i alın ve camı tahta barikat ile kapattığımız alana kadar ilerleyin. Soldaki kapının üzerinde “Cutting Tool”’ü kullanın, içeri girin ve zombileri öldürün.

Sonrasında etraftakileri toparlayıp ufak ofisin masasında duran “Valve Handle”’ı alın. Büyük çiftli kırmızı kapının önündeki sandalyeyi kaldırın, kapıdan dışarıya çıkıp sola dönün sağdaki duvar üzerinde “Fuse (Break room Hallaway)”’i kullanın.

Resident Evil 2 Remake - Meşhur Mr. X
Resident Evil 2 Remake – Meşhur Mr. X

Soldaki kapının kepenkleri kalkacak ve buradan karakolun salonuna ulaşacağız. Salondaki iki zombiyi de öldürün. Polis üniformalı olanının arkasındaki koltukta “Notebook with Missing Page” yazısını okuyun.

Sonrasında arkanızdaki merdivenlerden çıkıp aslan heykelinin önüne gelin ve gerekli aksiyon tuşuna basıp bulmacayı şu şekilde çözün; “Kral Tacı – Meşale – Güvercin”. “Lion Medallion”’u alın, sonrasında, arkanızı dönüp merdivenlerden inin ve büyük kadın heykelin önüne gelip envanterinizdeki “Lion Medallion”’u kullanın.

Arkanızda bulunan üzerinde sarı bant olan kutunun yanındaki alandan ilerleyin, herhangi yaratık ya da zombi çıkarsa temizleyin ve yolun sonundaki çiftli büyük kırmızı kapıdan girip sağdaki masanın üzerinde duran “Records of Events” yazısını okuyun, soldaki tahta üzerinde duran “Police Station 1F Map”’i alın.

Sağdaki kapının üzerinde ise “Cutting Tool”’ü kullanın, zinciri kırın ve envanterinize girip “Cutting Tool”’ü “Discard” edin. Kapıdan girdiğinizde karşınıza gelen masadaki “Electronic Gadget”’ı alın, soldaki kapının kilidini kaldırın ve arkanızdaki merdivenin yanında bulunan “Wooden Boards”’ı alın.

Kilidini açtığınız kapıdan girin, zombileri öldürün ve soldaki aradan devam edip merdivenin yakınındaki camdan gelen zombiyi, sağdaki arada olan zombiyi de öldürün. Cam üzerinde “Wooden Boards”’u kullanın, sağdaki aradan devam edip sağdaki kapıdan girin. Masadaki “Medicinal Benefits of Herbs” yazısını okuyun, duvardaki kırmızı ışığa basın.

İlgili Yazılar

Resident Evil Remake Chris Redfield

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku