27.5 C
İstanbul
18 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A
Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

Oyunda sinematikleri geçtikten sonra benzin istasyonuna geliyoruz. Şimdi tam karşınızda “MIZOIL” yazan tabelanın solundaki kapıdan girin. Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A tam çözüm anlatımına başlıyoruz. Kapıya yaklaştığınızda yine sinematik girecek araya. Sonrasında düz ilerleyip yolun sonundan sola dönün ve ilerleyin. Yerdeki yaralı polisi göreceğiz ve sağdaki açık kapıdan girip, düz yolu takip edin.

Yolun sonundaki aralanmış kapıyı açın, sinematikten sonra ise zombiyi öldürün ve sağdaki rafların arasından devam edin. Bikinili kız fotoğraflarının olduğu duvara geldiğinizde, duvarda asılı olan kutudan “Storage Room Key”’i alın. Geri dönüp soldaki aradan devam edin ve tekrar sola dönüp sağdaki aradan yol sonuna kadar ilerleyin.

Demir kapının üzerinde “Storage Room Key”’i kullanın. Sonra envanterinize girip “Storage Room Key”’i “Discard” edin.  Kapıdan girin ve amacımız buradan hızlıca kurtulmak olmalı. Rafların arasından düz ilerleyin ve sola dönüp çıkışa doğru yönelin. İsterseniz zombileri öldürün isterseniz mermi harcamadan kendilerinden kaçıp çıkın. Araya sinematik girecek ve karşımıza Leon S. Kennedy geliyor olacak.

Sinematikten sonra ise oyun içi yapımcıların isimleri ve mekanlar görüntüleniyor. Tabi her zaman bir sinematik asla bir oyun demek değildir. Neyse sonrasında sinematik devam edecek, klasik hikâye girişi şeklinde. Sinematik bittikten sonra ise zombilere ateş etmeden hızlıca arkanızı dönüp aralarından sıvışabilirsiniz.

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A - Sherry Birkin
Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A – Sherry Birkin

Beyaz arabanın arayı kestiği yerden girin ve düz devam edip soldaki merdivenlerden inin. Zoembilere mermi harcamazsanız sizin yararınıza olacaktır. Diğer merdivenlerden çıktığınızda ise düz devam edip ilerleyin. Zombilerden sıyrılıp okul otobüsü önüne kadar gelin ve sağdaki karakolun kapısından içeriye girin. Zaten üzerinde “R.P.D. Raccoon Police” tabelası olacak eşek kadar.

Sonrasında sinematik girecek araya ve klasik kapı sahnesi olacak. Neyse bahçeye geldiğinizde düz devam edin ve yine kapıdan girin. Burası karakolun ana salonu. Masanın üzerindeki “Ink Ribbon”’u alın, sağdaki bilgisayar monitörüne göz atın.

Sinematikteki adama yardım edip ondan kartı almamız gerekiyor. Soldaki sandığa “Ink Ribbon”’u bırakın ve çıkıp arkanızdaki soldan devam edin. Soldaki kısımdan devam edip duvarda kırmızı ışık yanan mekanizmanın kolunu gerekli aksiyon tuşu ile aşağıya indirip kapının bir kısım açılmasını sağlayın.

Açılan aralıktan yine gerekli aksiyon tuşuna basarak diğer tarafa geçin. Şimdi hiçbir yere sapmadan yolu takip edip, yolun bir kısmında devrilen dolabı düzeltip yola devam etmemiz gerekiyor. Dolabı düzelttikten sonra düz devam edin ve cesetlerle dolu yeri geçip soldaki kapıdan girin. Devam edip sağda üzerinde “Fire Safety Door Do Not Obstruct” yazan kapıyı gerekli aksiyon tuşu ile açmaya çalışın. Sinematiği izleyin. Biraz vahşice ama yapacak bir şey yok.

İlgili Yazılar

Resident Evil Zero – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Dread Out – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku