27.7 C
İstanbul
21 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 - Raccoon City'e hoşgeldiniz
Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 – Raccoon City’e hoşgeldiniz

Burada farklı bir demo ile karşılaşıyoruz ve Racoon City’nin hakkında bize bilgiler veriyor olacak. Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 tam çözümüne başlayalım.

Tabi bu senaryo ilk senaryodan çok daha değişik ve çetin çatışmalarla geçiyor olacak. Umarım bu tam çözümle güzel ve keyifli bir oyun olur sizler için.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 - Zombileri koşarak atlatıp yolun sonundaki sağdaki demir kapıdan giriyoruz.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 – Zombileri koşarak atlatıp yolun sonundaki sağdaki demir kapıdan giriyoruz.

Zombileri koşarak atlatıp yolun sonundaki sağdaki demir kapıdan giriyoruz. Sağınızda 2 solunuzda 1 olmak üzere toplamda 3 zombi olacak. Onları da hızlıca ateş ederek yere düşürün ve sağdaki yoldan ilerleyip kulübedeki anahtarı alın. Geride dönüp dümdüz ilerleyin ve karşınıza gelen demir kapıdan anahtarı kullanarak girin.

Sola dönün ve masadaki tabanca mermilerini alın. Geriye dönüp soldan demir kapıdan girin. Ateş etmeden bu zombileri de koşarak geçebilirsiniz. Yolun sonundaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Araya giren demoyu izleyin. Önceki senaryoda o helikopterin nasıl düştüğünü anlayacaksınız.

Dümdüz ilerleyip soldaki kapıdan girin. Solunuzda yerde duran yeşil bitkiyi alın. Yeterince merminiz var mı yok mu kontrol edin. Çünkü karşımıza kargalar gelecek. Hızlıca koşarak ilerleyin ve solunuza gelecek ilk kapıya doğru koşun. Sonrasında mesafe alarak ateş edin.

Tüm kargaları öldürün ve ölü adamın üzerindeki mermiyi alın. Geldiğiniz kapının kilidini açın ve girmeyin. Tam arkanızdaki kapıdan girin. Hızlıca karşısındakinden içeriye girin. Burası kayıt odası ve sandığımızla buluştuğumuz yer. Gerekli ayarlamaları yaptıktın sonra sandığın solundaki kapıdan çıkıyoruz.

Şimdi tam karşımızda zombi sürüsü var. İsterseniz uzaktan da öldürebilirsiniz. Yolun yarısında merdiven mekanizması var. Onu da aktive edip merdivenin aşağıya inmesini sağlayın. İnmeyin merdivenlerden ve soldan ilerleyip yolun sonundaki boynuzlu at madalyonunu alın. Sonra geriye dönüp merdivenleri kullanarak aşağıya inin. Masanın etrafından dönüp soldaki pompalı tüfeği alın ve ilerlediğinizde heykelin olduğu alana geleceksiniz. Heykelin üzerinde boynuzlu at madalyonunu kullanın ve anahtarı alın.

İsterseniz kostüm değiştirmek için arkanızdaki büyük yeşil kapıdan dışarıya çıkıp sola döndüğünüzde merdivenlerden de inip Brad Vickers’ı öldürebilir, üzerindeki kostüm anahtarını alıp karakola geri dönebilirsiniz. Şimdi merdiven mekanizmasını kullanıp merdivenlerden yukarıya çıkın ve sandığın bulunduğu odaya girin.

Karşınızdaki kapıdan da dışarıya çıkın ve Lickers’larla tanışın. Elinizdeki pompalı tüfek ile 1-2 el ateş ederek öldürebilirsiniz. Sonrasında geriye dönüp solunuzdaki kapıdan girin. Karşınızdaki kapıdan da girip aşağına inin diğer kapıdan içeriye girin. Soldan ilerleyip aradaki kapıdan girin ve solda bir valf göreceksiniz. Onu alıp tekrar geriye dönün ve yukarıya çıkıp kapıdan girin. Sağa dönüp yolun sonundaki kapıdan dışarıya çıkın.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 - Şimdi merdiven mekanizmasını kullanıp merdivenlerden yukarıya çıkın ve sandığın bulunduğu odaya girin.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 – Şimdi merdiven mekanizmasını kullanıp merdivenlerden yukarıya çıkın ve sandığın bulunduğu odaya girin.

Soldaki aradan girip valfi kullanın. Helikopterin üzerindeki ateşin söndüğünü göreceksiniz. Geriye dönüp kapıdan girin. Araya demo girecek ve Tyrant adlı insansız biyolojik silah robotunu göreceksiniz. Ya öldüreceğiz ya da kaçacağız. Seçeneklerimiz bu.

Kapıdan girin ve kapışmaya ya da kaçmaya hazır olun. Eğer öldürdüyseniz üzerindeki mermileri alıp yolun sonundaki kapıdan çıkın. Ayağa kalktığını göreceksiniz Tyrant’ın. Devam edin ve yolun sonundaki sağda kalan kapıdan girin. İçeride üç heykel olacak. Soldaki heykelin yanında duran mavi kartı alın. Geriye dönün ve Lickers ile karşılaşın. 2 el ateş ederek öldürün ve yolunuza devam edip kapıdan çıkın. Şimdi gitmemiz gereken boynuzlu at madalyonunu kullandığımız heykelin arkasındaki bilgisayarın olduğu yer.

Sandığın bulunduğu odadan geçince de elinizdeki valfi bırakın sandığa. Merdiven mekanizmasını kullanıp aşağıya inin ve bilgisayarda elinizdeki mavi kartı kullanıp kilitli kapıların açılmasını sağlayın. Buradan geriye dönüp heykelin solunda kalan büyük çiftli tahta kapıdan içeriye girin.

Zombileri öldürüp yolun sonundaki kapıdan girin. İlerleyin ve sağa döndüğünüzde yerde ölü olarak yatan adamın üzerinden mermileri alın. Sağdaki demir kapıda anahtarınızı kullanın. İçeriye girmeden direk yolunuza devam edip kapıdan girin. İlerlediğinizde camlardaki tahtaları kırıp önünüze gelen zombiler olacak.

İkisi de ayağı kalkmadan düzgün bir nişan almanız ile tek pompalı mermi ikisini de öldürür. Sonra sağdaki çiftli tahta kapıdan girin. Dümdüz ilerleyip aradan da girin ve sağdaki şömine üzerinde kendi envanterinizdeki çakmağı kullanın. Düşen kırmızı pırlantayı alın. Geriye dönüp zombiler öldürdüğümüz yere geleceğiz.

Buradan sağa dönüp yolun sonundaki kapıdan girin. Soldan ilerleyip aradan girdiğinizde bir kapı göreceksiniz. İçeriye girin. Burası özel kostümün de olduğu sandık odası. İsterseniz kostümünüzü değiştirip gerekli mermi ve enerji ayarlamalarını yapın. Kırmızı pırlanta envanterinizde kalsın.

Sonrasında buradan çıkıp merdivenleri kullanarak yukarı çıkacaksınız. Düz ilerlediğinizde yolun sonuna doğru heykelleri göreceksiniz. Şimdi buradaki bulmacada soldaki heykeli sağdaki platforma sağdaki heykeli de soldaki platforma ittirerek sürükleyin. Sonrasında diğer kırmızı pırlanta düşecek ve sizde alacaksınız. Pırlantayı aldığınız heykelin arkasında yerde mermi var. Onu da alıp sağdaki kapıdan girin.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 - Dümdüz ilerleyip aradan da girin ve sağdaki şömine üzerinde kendi envanterinizdeki çakmağı kullanın.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 2 – Dümdüz ilerleyip aradan da girin ve sağdaki şömine üzerinde kendi envanterinizdeki çakmağı kullanın.

İlgili Yazılar

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 1 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake Jill Valentine

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku