28.6 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 - Oyuna başladığımız yer
Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 – Oyuna başladığımız yer

Demodan sonra, zombileri koşarak atlatarak silah dükkânına girin. Adamla konuşmanız bittikten sonra kapıdan çıkın. Geldiğiniz yerde isterseniz hızlıca koşarak yolun sonuna ilerleyip, kapı açıldıktan sonra zombilere ateş edebilirsiniz veya kapı açılmadan bir kaç el ateş edip yolun sonuna koştuğunuzda açılan kapıdan gelen zombileri öldürebilirsiniz. Seçim size kalmış. Kapı açıldıktan sonra diğer zombiyi de atlatıp kapıdan girin.

Düz ilerleyip merdivenlerden yukarı çıkın ve diğer taraftan da aşağıya inin Önce kadın zombiyi mermi ile vurup yere düşürün, sonrasında konteynırın üzerine çıkıp diğer tarafa geçin. Hızlıca ilerleyin ve diğer zombiyi de atlatarak kapıdan girin. Sonrasında düz ilerleyin ve ziyafet çeken zombilere dokunmadan direk yolun sonundaki otobüsün kapısından içeriye girin.

Şimdi biri yerde sürünerek gelen, diğeri ise size doğru yaklaşan 2 zombi olacak. Eğer yeterli merminiz varsa yerde sürünen zombiyi 3 kurşun ile öldürebilir, diğer zombiye de 2 el ateş ederek yere düşmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında hızlıca otobüsün diğer kapısından çıkabilirsiniz. Şimdi burada hemen hemen 5-6 zombi olacak. Hızlıca aralarından sıyrılıp demir kapıdan karakol bahçesine giriyoruz. Düz ilerleyip sağdaki merdivenlerden aşağıya inin.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 - zombileri koşarak atlatın ve silah dükkânına girin.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 – zombileri koşarak atlatın ve silah dükkânına girin.

Şimdi karşımıza Brad Vickers adlı arkadaş geliyor olacak. Elinizden geldiğince hiç durmadan ateş edin. Yere düştüğünde bıçak darbeleri ile elinizdeki mühimmatı hem korumuş olur hem de yerde iken savunmasızca saldırmış olursunuz. Öldürdükten sonra üzerindeki “Special Key” anahtarını alın. Sonrasında diğer merdivenlerden yukarıya çıkıp karakoldan içeriye girin. Merdivenlerden inin.

Heykelin sol tarafındaki kalan aradan devam edin ve soldaki ilk kapıdan içeriye girin. Evet Marvin Branagh ile tanışıyoruz. Fakat kendisi yaralı. Konuşma bittikten sonra bize mavi kartı verecek ve bizde heykelin arkasında duran çalışma bölgesindeki bilgisayar üzerinde bu mavi kartı kullanıp 2 kapıyı açıyor olacağız. Sonrasında etraftaki mühimmatı toparlayın. Şimdi, Marvin‘in yanına gittiğimiz kapının aşağısındaki çiftli kapıdan içeriye giriyoruz.

Koltuğun üzerindeki notu alın. Sandığa yönelip bıçağı sandığa bırakın. Sonra diğer kapıdan içeriye girip düz ilerleyin. Karşınızda; Lickers! Tavsiyem öldürmeden kaçın. Öldüremezsiniz elinizdeki tabanca ile. O yüzden diyorum. Hem kıvrak, hem hızlı ve darbeleri çok enerji götürüyor. Karşıdaki kapıdan girip düz ilerleyin. Sağa döndükten sonra çiftli bir kapı gelecek. Girin.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 - Karakola gitmek için otobüse binmeniz şart.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 – Karakola gitmek için otobüse binmeniz şart.

Düz ilerleyip karşıdaki boşluktan da girin. Şömineye yaklaşın ve üzerinde envanterinizdeki çakmağı kullanın. Demodan sonra düşen pırlantayı alın. Geriye dönüp buradan çıkın. Sağdan devam edin ve karşınıza gelen tekli tahta kapıdan girin. Şimdi sağdaki alana gitmeden kadın zombiyi sendeletip yere düşürün ateş ederek. Sonrasında kapının olduğu yere doğru yolun sonuna kadar ilerleyin ve hiç durmadan ateş edin.

Eğer elinizde yeter ki kadar mermi yoksa zombiler yere düştüğünde merdivenin altındaki kapıya doğru koşarak ilerleyin ve kapıya geldiğinizde içeriye girin. Sağdaki dolap üzerinde “Special Key” anahtarını kullanın ve istediğiniz kostümü seçin. Sonrasında sandığa yönelip envanterinizdeki pırlantayı sandığa bırakın. Sonra buradan dışarıya çıkın. Zombileri öldürmediyseniz düşürüp kaçma olasılığınız var.

Merdivenleri kullanarak yukarıya doğru çıkın. Sağdaki aradan düz devam ettiğimizde heykellerin olduğunu göreceğiz. Şimdi, bronz renkte olan heykeli gümüş renkteki olan heykelin tam karşısındaki duvara, gümüş renktekinin ise bronz renkteki heykelin karşısındaki duvara yerleştirmemiz gerekiyor. İttirip yerlerine yerleştirdikten sonra, heykelin elindeki pırlanta düşecek.

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 - Otobüste sürprizler var.
Resident Evil 2 Leon Senaryo 1 – Otobüste sürprizler var.

İlgili Yazılar

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

GamerAdmin

State Of Decay – Tam Çözüm

GamerAdmin

Sub Scenario: Born From A Wish

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku