27.9 C
İstanbul
18 Temmuz 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 - Leon'un önceki senaryosunun sonu
Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 – Leon’un önceki senaryosunun sonu

Oyuna belki farklı bir yerde başlamıyor gibi hissedebilirsiniz fakat zombileri geçtikten sonra yolun sonundaki kapıdan girdiğinizde hemen karakola ulaştığınızı göreceksiniz. Şimdi sağa dönüp zombilerin arasından koşarak yolun sonundaki güvenlik kabinine girip masadaki “Cabine Key”’i alın. Buradan çıkaran düz ilerleyin ve yolun sonundaki demir kapıyı bu anahtarla açarak girin.

Sola dönüp araya girin ve masanın üzerindeki “Handgun Bullets”’i alın. Geriye dönüp soldan devam edin ve diğer kapıdan dışarıya çıkın. Düz koşarak zombilerin arasından geçin ve yolun sonundaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Araya giren demoyu seyredin. Aslında ilk senaryodaki helikopter enkazını bize detaylıca açıklıyor bu demo. Demodan sonra düz ilerleyip sola dönün ve soldaki demir kapıdan girin.

Solda yerde duran “Green Herb”’ü alın, sağa dönüp düz ilerleyin. Kargalara dokunmadan soldaki kapının kilidini açın ve girin. Üst katta ve alt katta olmak üzere toplamda 3 adet “Green Herb” mevcut. Fakat size tavsiyem hepsini birden almayın. Şu an yeriniz var iken 2 tanesi kâfi gelecektir. Sonuçta sağlam enerji için karışım (kırmızı, mavi, yeşil bitki) her zaman daha önemli. Aşağıdaki kapıdan girin. Üniformalı polisin üzerindeki “Handgun Bullets”’ı alın. Sağa dönüp ilerleyin ve soldaki ofis girişinden geçip soldaki rafta duran “Valve Handle”’ı alın.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 - Claire ile başlıyoruz.

Şimdi geri dönüp kapıdan girin ve helikopterin düştüğü yere geri dönün. İsterseniz kargaları öldürün, yerde ölü olarak yatan adamın üzerinden mermileri alabilirsiniz. Şimdi soldaki aradan girin ve sağa dönüp düz ilerleyin, yolun sonundaki delik üzerinde “Valve Handle”’ı kullanın. Sonra geriye dönüp demir kapıdan girmeyi deneyin. Araya tekrar demo girecek ve “Tyrant” ile karşılaşacağız.

Tekrar kapıdan girin. Düz ilerlediğinizde tavanın çöktüğünü göreceksiniz. Şimdi geriye dönüp düz ilerleyin, “Tyrant” ile karşılaştığınızda sakın ilişmeyin, bu intiharınız olur. Yolun sonundaki tahta kapıdan girin. Sağa dönüp karşınıza gelen kapıdan girin. Sağa dönüp düz ilerleyin ve helikopter enkazının karşısındaki kapının önüne doğru ilerleyin.

Çığlık sesinden sonra kapıdan girin. Düz ilerleyin soldaki kutuların üzerinde duran “Blue Card Key”’i alın. Geriye bir kaç adım attığınızda “Lickers” camdan aşağıya atlayarak karşınıza gelecek, korkmayın koşarak kapıdan dışarıya çıkın. Sola dönüp düz ilerleyin ve sağdaki ilk kapıdan girin. Bankın üzerindeki “Handgun Bullets”’ı alın, masadaki notu alın ve sandığa uzanın.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 - Yine geldik patlama yerine
Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 – Yine geldik patlama yerine

Sandığa “Knife” ve bir kaç adet “Green Herb” bırakın. Soldaki çiftli kapıdan dışarıya çıkın. Sağa dönerek düz koşar vaziyette ilerleyin ve merdiven mekanizmasının yanına geldiğinizde merdiveni aşağıya sarkıtın. Aşağıya inmeden devam edin ve yolun sonundaki zombileri öldürüp duvarda asılı olan “Unicorn Medal”’i alın.

Merdiven mekanizmasını kullanarak aşağıya inin. Düz ilerleyip masanın arasından geçin ve sağdaki “Grenade Launcher”’ı alın. Bilgisayara yaklaşın ve gerekli aksiyon tuşu ile sisteme girin. Sistem “Blue Key Card”’ı sorduğunda ise gerekli aksiyon tuşuna basarak yanıt verin ve 3 kapının da kilidini açın.

Buradan geriye dönüp heykelin önüne gelin ve heykelin üzerinde “Unicorn Medal”’i kullanın. Düşen “Spade Key”’i alın. (Kostüm değiştirmek istiyorsanız arkanızdaki basamaklardan dışarıya çıkın, soldaki aradan devam edip merdivenlerden aşağıya inin ve Brad Vickers‘ı öldürün üzerindeki “Locker Key”’i alın. Sonra karakola tekrar dönün). Sola dönüp soldaki çiftli kapıdan girin ve içerideki zombileri öldürün.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 - Çok farklı bir noktada devam ediyorsunuz.
Resident Evil 2 Claire Senaryo 2 – Çok farklı bir noktada devam ediyorsunuz.

İlgili Yazılar

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake Chris Redfield

GamerAdmin

Resident Evil Remake Jill Valentine

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku