19.7 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1
Resident Evil 2 Claire Senaryo 1

Öncelikle çevrenizdeki zombileri koşarak atlatın. Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 yazımda tam çözüme başlıyoruz. Sonrasında “Kendo Gun Shop”’a girip adamla konuşun. Unutmayın, eğer ki dükkânın içerisindeki mermileri alırsanız RPD binasına girmeden, merdivenlerin altındaki yerde bizi bekleyen Brad Vickers adlı arkadaştan “Special Key”’i alamazsınız.

Dükkândan çıktıktan sonra doğruca ilerleyin. Zombiler kapıyı açacaktır. Dönüp ateş edin. Zombileri yere düşürdükten sonra hızlıca koşup diğer kapıdan girin. Merdivenlerden yukarı çıkıp, platformdan geçip karşınıza gelecek olan merdivenlerden aşağıya inin. Çöp konteynırına çıkıp hızlıca aşağıya indikten sonra zombilerden kaçarak diğer kapıdan yolunuza devam edin. 3-4 zombi ziyafet çekiyor ve siz de hiç üslubunuzu bozmadan koşarak otobüsün kapısından içeriye girin.

Biraz ilerlediğinizde biri yerden sürünerek gelen, diğeri de üstünüze doğru yürüyen 2 zombiyi de öldürün. Otobüsün diğer kapısından çıkın. Burada sakın acele etmeyin. Kamera açısını da kullanarak zombilerin hareket alanlarını görmeniz mümkün. Aralarından hızlıca koşarak kurtulabilirsiniz. Demir kapıdan geçip buradan da çıkın. Geldiğiniz yer ; Raccoon Police Department Building Garden. İlerleyip sağdaki merdivenlerden aşağıya inin. Brad Vickers’ı öldürüp “Special Key”’i alın.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 - Başlayacağınız yer.
Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 – Başlayacağınız yer.

Diğer taraftaki merdivenlerden çıkıp ilk beton saksıdaki “Green Herb”’i alın. Karakolun kapısından içeriye girin. Karşınızdaki merdivenlerden inip soldan 2. Kapıya, Marvin Branagh adlı arkadaşın yanına gitmeniz gerekiyor. Demodan sonra sağdan ilerleyip bilgisayarla “Blue ID Card”’ı tanıtmanız gerekecek. Bilgisayarla işiniz bittikten sonra 2 kapının elektronik kilit sisteminin açıldığını duyacaksınız.

Çevrenize bakıp “Ink Ribbon” ve “Handgun Bullets”’ı alıp ilk açılan büyük çiftli kapıdan girin. Solunuzda “Item Box” olacak. “Ink Ribbon” ve “Knife”’ı buraya bırakın. Sonra diğer kapıya doğru ilerleyin. Sağ tarafınızda ufak bir kilitli masa, masanın kilidini de “Lockpick” ile açıp “First Aid Sprey”’i alın ve kapıdan geçin.

Yürüdüğünüzde demo girecek ve eğer izin verirseniz sizi gerçekten zor durumda bırakabilecek “Lickers” ile tanışın. Ateş etmeden hızlıca koşarak kapıdan girin. Hiçbir yere sapmadan diğer tarafa geçip tekli demir kapıdan girin. Zombileri öldürüp merdivenin solundaki aradan odaya girin. “Special Key”’i soldaki demir dolapta kullanıp, isterseniz kostümünüzü değiştirebilirsiniz. “Colt” u da alıp diğer taraftaki dolaptan mermileri de alın ve buradan dışarıya çıkın. Merdivenleri kullanarak üst kata çıkın.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 - "Kendo Gun Shop" silah dükkanına girin.
Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 – “Kendo Gun Shop” silah dükkanına girin.

Sağa dönüp düz ilerleyin. Şimdi yolun sonunda karşınıza 3 heykel gelecek. Soldaki ve sağdaki heykelleri yerlerinden ittirerek, sırtları duvara gelecek şekilde yerleştirmemiz lazım. Önce soldakini 2 adım yukarıya doğru ittirin. Sonrasında sol tarafına geçerek sağa doğru düz ittirin. Kapının olduğu yerden, yukarıdan aşağıya doğru ittirip zeminin farklı olduğu yere oturtun.

Diğerini de aynı şekilde diğer tarafa oturtmanız gerekiyor. Şimdi ortadaki heykelden “Virgin Heart” adlı bir mücevher düşecek. Alın ve ortadaki heykelin arkasında yerde olan silah mermisini de alıp sağdaki kapıdan girin. Düz ilerleyip soldaki üstünde “S.T.A.R.S.” yazan kapıdan girin. Sağa dönüp dolaptaki “Granade Launcher”’ı alın. Geri dönüp yerdeki kutuların yanındaki masanın üstündeki günlüğü alın.

Sonrasında altında duran “Unicorn Medal”’ı da alın. “S.T.A.R.S.” yazısı olan büyük yıldızlı amblemi olan yerdeki masanın arkasında silah mermisi var alın ve bu odadan geri çıkıp “Blue ID Card”’ı kullandığımız büyük hole dönmemiz gerekiyor. Hızlıca geriye dönüp ilk girdiğimiz kapıdan geçiyoruz. Holün tam ortasında duran elinde kova tutan kadın heykelinin önündeki platformda “Unicorn Medal”’i kullanıyoruz. Demodan sonra düşen anahtarı alıyoruz.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 - Karakola doğru yola devam ediyorsunuz.
Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 – Karakola doğru yola devam ediyorsunuz.

Şimdi “Grenade Launcher”’ı aldığımız yere gidiyoruz ve o odaya girmeden düz ilerleyip soldan devam ediyoruz. Çıkan kapıyı elimizdeki anahtar ile açıp yolumuza devam etmemiz lazım. Öncesinde “Lickers”’ı öldürdüğümüz yere gelip soldaki kapıyı elimizdeki anahtar ile açıyoruz. Odaya giriyoruz ve diğer tarafa geçip yerdeki merdiveni düz ittiriyoruz. Sonra üstüne çıkıp raftan “Crank”’i alıyoruz ve odadan çıkıyoruz. Sağa dönüp düz devam ediyoruz.

Diğer taraftan dolanıp kapıdan giriyoruz. Merdivenlerin olduğu yere geldik. Merdivenlerden yukarıya çıkın. Heykellerin arkasındaki kapıdan girin. Araya demo girecek ve ufak bir kıza saldırmaya çalışan polis üniformalı bir zombiyi göreceğiz ve kız oradan kaçıyor olacak. Sizde zombiyi öldürüp diğer taraftaki kapıda anahtarı kullanın ve içeriye girin.

Eğer anahtarı kullandıktan sonra bir soru sorarsa “Yes” deyip devam edin. Anahtarı başka yerde kullanmayacağımız için atıp atmayacağımızı soruyor burada. “Yes” derseniz envanterinizden kaybolacaktır anahtar. Unutmayın envanteriniz şu an kısıtlı ve hareket alanınızda önemli bir yer tutuyor. Kapıdan girdikten sonra araya demo girecek ve Leon ile karşılaşıyor olacağız. Kızı soracağız ve gördüğünü söyleyecek.

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 - Brad Vickers üzerinden "Special Key" almayı unutmayın.
Resident Evil 2 Claire Senaryo 1 – Brad Vickers üzerinden “Special Key” almayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku