27.5 C
İstanbul
18 Temmuz 2024
Image default
Oyun İncelemeleri

Lucius – İnceleme

Lucius - İnceleme
Lucius – İnceleme

Çok farklı bir düşüncenin ürünü olan Lucius, gerçekten bir insanın nasıl şeytani planlarının olabileceğini, şeytanın emrinde olduğunda bir çocuk dahi olsa nasıl kumpaslar kurabileceğini gösteriyor bizlere. Lucius – İnceleme yazıma geçeyim. Aslında oyun evlat olarak edinilen bir çocukla başlıyor. Adı da Lucius!

Belki grafiksel anlamda geliştirilmesi gereken oyunda, senaryolar, kumpaslar, planlar gerçekten şeytanın aklına gelebilecek cinsten. Gün geliyor birine kumpas kurup zehirlenmesine yol açıyor, gün geliyor birine tuzak kurup havaya uçmasına sebep oluyorsunuz. Tabi peşinizde de bu olaylara uyanmaya çalışan bir dedektif oluyor.

Lucius - Gerçekten farklı bir yapım.
Lucius – Gerçekten farklı bir yapım.

Amaç oyunda şeytanın her dediğini yapıp, her seferinde farklı bir insanın ölümünde rol almak! Evet, yanlış duymadınız; her seferinde bir başka insanın ölümünde rol almak. Aslında oyunda dikte edilen, Lucius’un gerçek babası şeytan, doğal olarak da ufak şeytan da kendisi oluyor.

Bilmiyorum birçok oyundaki amaçlar ve sebepler genelde kötüye karşı olan direnç ve savaşı kazanabilmekti. Fakat Lucius gerçekten bu kalıbın dışında. Farklı bir bakış açısı ile derlenmiş oyunun ikinci sürümü de sanırım bitmiş durumda. Eğer ki hayatınızda yeterince iyi, yeterince Polyanna tutumları sergilenen bir ortamda iseniz, bunu değiştirmek için bu oyunu oynamanız gerçekten farklı bir bakış açısı getirecektir hayatınıza.

Lucius - Planlar, planlar, planlar.
Lucius – Planlar, planlar, planlar.

Genel olarak oyundaki müzikler ve atmosfer iyi işlenmiş. Fakat bazen grafiksel olarak hatalar da mevcut olabiliyor. Oyunda ölmüyorsunuz belki ya da bir enerjiniz yok fakat duvardaki haçlar, kurbanınızın yanına çok yaklaşmak gibi re-start olayları mevcut. Mesela öldüreceğiniz kişinin bardağına zehir koyarken görünürseniz evdeki ahaliden birine, o anda direk olaya baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Tabi bu durumlara göre müzikler de değişiyor.

Her yeni seferde kumpaslar da farklılaşıyor ve bazen gerçekten zorlayıcı tuzaklar kurmanız gerekebiliyor. Bir anlamda Kod Adı: Kılıçbalığı filmindeki gibi bir son düşünülerek yapılmış. Oyunda her daim kazanan şeytan oluyor. Oyunun da amacı bu değil mi zaten ?

Lucius - Şeytani güçler!
Lucius – Şeytani güçler!

Şu an için oyunun Steam’deki fiyatı 31,00 TL. Değer mi derseniz, gerçekten her kuruşuna dek değer. Tabi dediğim gibi farklı bir bakış açısıyla, kötü olmak ve tuzak kurarak insanları nasıl öldürülebileceğini görmek isterseniz oyun biçilmiş kaftan. Tabi ki gerçeği ile karıştırmadan, bunun sadece bir oyun olduğunu kabul ederek oynarsanız.

İyi oyunlar…

İlgili Yazılar

Euro Truck Simulator 2 – İnceleme

GamerAdmin

Saints Row – İnceleme

GamerAdmin

Cities XL 2011 – İnceleme

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku