27.2 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti

Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti; Sosyal medya devi Instagram, son günlerde büyük bir kullanıcı direnişiyle karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde ekranın tamamını kaplayan akış düzenini bazı kullanıcılarında test etmeye başlayan Instagram, yeni düzenin doğrudan TikTok’a benzemesi ve Instagram’dan iyice kopması nedeniyle Kylie Jenner’ın da aralarında olduğu yüz elli bini aşkın kullanıcının imza kampanyasıyla karşılaştı.

Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti
Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti

Bu kampanyanın ardından Instagram Başkanı Adam Mosseri, kullanıcıları daha da kızdıran bir açıklamaya yer verdi. Mosseri’nin ardından Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ten de hayal kırıklığı yaratan bir açıklama gelirken, bugün önemli bir gelişme yaşandı. Instagram Başkanı, yeni akış düzeninin geri çekileceğini duyurdu.

Tam ekran akış iptal ediliyor, önerilen gönderiler azaltılıyor (ama çok daha fazla şekilde dönmek üzere..)

Casey Newton ile röportaj yapan Instagram Başkanı Adam Mosseri, Instagram’ın TikTok benzeri tam ekran akışının testini önümüzdeki haftalar boyunca aşamalı olarak durduracağını açıkladı. Bununla birlikte Instagram kullanıcılarının istedikleri bir düzeltme de gerçekleşti: Mosseri, önerilen gönderiler bölümünde kullanıcılara geçici olarak daha az sayıda gönderi göstereceğini paylaştı. Fakat ‘daha az’ın net karşılığını paylaşmadı.

Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti
Instagram TikTok Benzeri Ana Sayfa Tasarımını İptal Etti

Aslında bu geri adım tam olarak kullanıcıların başlattığı kampanya nedeniyle yaşanmayacak. Zira Mosseri, bu kampanyada da dile getirilen kullanıcı endişelerinin Instagram’ın kendi iç verilerinde de görüldüğünü belirtti. Platform, kendi algoritmasını geliştirmek için önerilen gönderileri bir süreliğine arka plana atacak. Fakat Mark Zuckerberg’ün açıklamasına baktığımızda algoritmanın yenilenmesiyle birlikte önerilen gönderiler, bugünden iki kat daha fazla gözükecek.

İlgili Yazılar

Google Reklam Merkezi Yayınlandı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GamerAdmin

Google’dan Yazıyı Fotoğrafa Dönüştüren Yapay Zeka

GamerAdmin

Instagram Butiklerinden Alınan Ürün İade Edilebilir mi?

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku