27.3 C
İstanbul
13 Haziran 2024
Image default
Makaleler

Instagram Keşfet’e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Keşfet‘e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?; Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, içerik üreticiler için önemli bir özellik duyurdu. Instagram tarafından yapılan açıklamalara göre profesyonel hesap sahibi, bundan sonra Instagram topluluk kurallarını daha iyi bir şekilde anlayabilecekler.

Bu özellik ile paylaşılan gönderilerin Keşfet‘e uygun olup olmadığı, uygun değilse bunun nedeni ve nasıl düzeltilebileceği gibi konularda bilgi verilecek.

Instagram‘ın topluluk kuralları, hesapları bazen kısmi olarak banlayabiliyor. Öyle ki topluluk kurallarına aykırı sayılabilecek gönderiler, o hesabın Keşfet‘e düşmesini engelliyor. Bu da hesap sahibinin daha fazla kullanıcıya ulaşma olasılığını düşürüyor.

Geliştirilen yeni özellik ise bu durumun önüne geçilmesini sağlayacak. Zira kullanıcılara topluluk kurallarına aykırı olan içeriklerin örnekleri bile gösterilecek.

Instagram’ın Yeni Özelliği Böyle Görünecek:

Instagram Keşfet’e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?
Instagram Keşfet’e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram, kullanıcılara yalnızca örnek içerikler göstermeyecek. Eğer o hesapta paylaşılan bir gönderi Keşfet‘e düşmeyi engelliyorsa, o içeriğin düzeltilmesine veya silinmesine de yardımcı olunacak. Böylelikle kullanıcıların işleri hiç olmadığı kadar kolaylaşmış olacak. Üstelik hesap sahibi kullanıcı, topluluk kurallarına aykırı sayılabilecek bir gönderi için Instagram‘a itiraz da edebilecek. Böylesi bir durumda, gönderi yeniden incelenecek.

Instagram’ın Yeni Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Instagram Keşfet’e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?
Instagram Keşfet’e Düşme Engeli Nasıl Kaldırılır?
  • Adım #1: Profil sayfasına girin.
  • Adım #2: “Menü” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ayarlar” bölümüne girin.
  • Adım #4: “Hesap” seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: Hesap Durumu” bölümüne girin.

Keşfet‘e düşmenize engel olan bir paylaşım yaptıysanız ve bunun farkında bile değilseniz, yukarıdaki yönergeleri uygulayarak hesabınızla ilgili kontrolleri yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İşletmeler İçin Kubernetes’i Kullanmak Neden Avantajlı?

GamerAdmin

Hızlı Şarj Telefonun Bataryasına Zarar Verir mi?

GamerAdmin

Tıbbileştirme Nedir Yıllar İçinde İnsanlığı Nasıl Etkiledi?

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku