20.5 C
İstanbul
16 Haziran 2024
Image default
Makaleler

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Çoğu kişi sosyal medya platformu olan Instagram‘da sayfa ya da kişi ismi arata bilmekte. Aradığınız şey Instagram önerileri algoritma sayesinde sürekli karşınıza çıkmış olur. Bu önerilerden en kolay kurtulma yolu x harfine basarak yok etmedir. Peki Instagram arama geçmişi kalıcı olarak nasıl silinir? Instagram arama kayıtları komple nasıl temizlenir? İşte instagram harf geçmişi ile arama motoru temizleme…

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Son zamanlarda yapılan çalışmalar ile Instagram platformundaki sorunlar teker teker çözülüyor. Özellikle istenmeyen kişilerin önerilmesi algoritması da yerini tanıyor olabileceğiniz kişiler sekmesine bıraktı. Ancak bazen istenmediğimiz veya da tanımadığımız kişiler önerilen olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla arama geçmişiniz aslında hiç tanımadığınız instagram önerileri ile doluyor. Peki Instagram arama geçmişi nasıl temizlenir İşte adım adım instagram harf ve arama kayıtları silme…

Instagram arama kaydı silme işlemi, uygulama, mobil ya da bilgisayardan gerçekleşir. iOS veya Android üzerinden uygulamaya girin ve son update işlemi kapsamında sağ alt kısımda bulunan profil fotoğrafına giriş yapın.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?
Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Böylelikle instagram profil ile alakalı gerçekleşecek ayarlara ve farklı ayrıntılara erişilir. Profil kısmında bulunan üst üste üç çizgi ile belirtilen ikona tıklayın ve ilgili kısımdan gerçekleşecek işlemler listelenir.

Çark şekli ile belirtilen ayarlar opsiyonuna gelin ve güvenlik sayfasına tıklayın. Güvenlik bölümünde hesap ile alakalı kimlik doğrulama, şifre, veri temizleme gibi farklı ayrıntılar bulunur. Karşınıza gelen ekranın en alt sayfasında ise hesap dataları ve hesap verilerini görüntüle opsiyonu yer alır.

Bu kısma giren kullanıcı, yine sayfanın en alt bölümünde bulunan arama geçmişi tarafıyla karşılaşır. Arama kaydına girildiğinde ise bütünün gör seçeneğine tıklayın ve ardından kullanıcı gerçekleştirdiği aramaları ve sorguladığı etiketleri bulabilir. Arama aydını silme butonuna tıklayarak çok kısa bir zaman aralığında arama geçmişini siler.

Cep Telefonlarından Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?
Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram arama kaydını silmek istiyorsanız, hesabınızın sağ üst bölümündeki menü ikonuna girin, sonrasında “Ayarlar“a, akabinde “Güvenlik“e ve en son olarak “Arama Geçmişini Temizle“ye tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, belli bir süre kapsamında sorguladığınız kişi veya sayfaların bir bölümünü görüntüleyebilirsiniz. Birer birer sorgulamaları veya bütün arama geçmişinizi silme opsiyonunuz bulunur.

Instagram Harf Geçmişi Silme Yöntemleri

Instagram‘ın arama kısmına herhangi bir harf girdiğiniz zaman hesap isminde ilgili harf bulunan ve öncesinde ziyarette bulunduğunuz profiller karşınıza gelir. Yani aslında Instagram aramaları doğrudan harf geçmişi ile alakalı olduğu ortaya çıkıyor. Arama kaydını silmeseniz bile harf geçmişi ile instagram önerileri ekrana çıkmayı sürdürür. Bu probleme çözüm çevresinde Instagram arama önerileri ancak silme işlemi gerçekleştirilir. Fakat bu işlem profiller dahilinde birer birer gerçekleşecek bir işlemdir.

Arama seçeneğinde harf girişi yaptığınızda aşağıdaki kısımda görünen ve çıkmasını arzu etmediğiniz bir hesabın üzerine uzun süre basın. Sonrasında çıkan “Gizle” opsiyonuna tıklayın. Böylelikle harf araması gerçekleştirdiğiniz an ilgili hesap öneri olarak karşınıza gelmeyecektir.

İlgili Yazılar

Gece Yarısı Uyanık Olmak Basitçe Doğamıza Uygun Değil!

GamerAdmin

Transfermarkt Futbolcu Piyasa Değerlerini Nasıl Hesaplıyor?

GamerAdmin

Apex Legends Açılmıyor Hatası ve Çözümü

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku