22.7 C
İstanbul
21 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

WhatsApp mesajları başkaları tarafından okunabiliyor mu? Başkasının WhatsApp mesajlarına erişmek mümkün mü? 7 Temmuz 2021 tarihli FBI belgeleri, hangi mesajlaşma uygulamasından hangi bilgilerin edinilebildiğini tek tek açıklıyor.

Tüm bu bilgileri videomuzda sizlerle paylaşıyoruz. Halihazırda uzunca bir süredir internette şakası yapılan bir konunun gerçekten de uygulanabilir olduğu ortaya çıktı.

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor
FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

Facebook‘tan Mark Zuckerberg, dünyanın en popüler mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp‘ı temel alan “gizlilik odaklı bir vizyon” ortaya koydu.

Apple CEO’su Tim Cook, gizliliğin “temel bir insan hakkı” olduğunu ve Apple‘ın şirketin son derece popüler iMessage uygulamasını da kapsayan bir felsefe olan “kullanıcıya şeffaflık ve kontrol sağlamaya” inandığını söylüyor.

Hükümetin kitlesel gözetimi ve siyasi cezalandırma konusunda endişelenen gazeteciler, aktivistler ve hükümet eleştirmenleri için güvenli mesajlaşma araçları, işlerini güvenli bir şekilde yapmak ile yakın tehlikeyle karşı karşıya kalmak arasındaki fark anlamına gelebilir.

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor
FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

FBI belgesi, uygulamaların bilgisayar korsanlarını ve işe alım meraklılarını uzak tutma yetenekleri hakkında hiçbir soru sormazken, kağıt, kolluk kuvvetlerinin en popüler güvenli mesajlaşma araçlarından hassas kullanıcı verilerini çıkarmak için nasıl birden fazla yasal yola sahip olduğunu açıklıyor.

Yasal Erişim” başlıklı ve büronun Bilim ve Teknoloji Şubesi ile Operasyonel Teknoloji Birimi tarafından ortaklaşa hazırlanan belge, FBI‘ın dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından yasal olarak büyük miktarda veri elde etme becerisine bir pencere sunuyor.

Hizmetlerinin güvenliği ve şifrelenmesi.

İlgili Yazılar

Etiket hataları şirketlerin milyonlarca dolar kaybetmesine yol açıyor!

GamerAdmin

Valorant’ın Eşcinsel Karakter Paylaşımı Tartışma Yarattı

GamerAdmin

Türkiye’de kripto madenciliği saldırıları ivme kazanıyor

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku