19.7 C
İstanbul
16 Haziran 2024
Image default
Teknoloji Haberleri

Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?

Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?; 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülen ve yeni nesil donanıma yer veren PlayStation 5, korona virüsle büyük bir engele çarpmıştı. Kısıtlamalar sonrası kapatılan üretim tesisleri ve çip kriziyle tetiklenen tedarik sıkıntısı, PlayStation 5 satışlarının istendiği seviyede gitmesini engellemişti. Çip krizinin etkileri nispeten hafiflemişken bugün Sony’den önemli bir açıklama geldi.

Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?
Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?

Sony, 2022’nin ikinci çeyreğinde, yani Nisan – Haziran ayları arasında toplamda kaç adet PlayStation 5 sattığını açıkladı. Şirketin yeni mali yılının ilk çeyreğine denk gelen dönem hakkında paylaşılan açıklamaya göre Sony, son 3 ayda toplam 2,4 milyon adet PlayStation 5 satışı gerçekleştirdi. Bu sayı, geçtiğimiz çeyrekte 2 milyon idi.

Oyun satışları, 1 yıl öncesine göre büyük oranda düştü:

Sony’nin sattığı toplam PlayStation 5 sayısı, son verilerle birlikte toplam 21,7 milyon adete yükseldi. Şirketin oyun satışlarındaysa yıldan yıla bakıldığında büyük bir düşüş yaşadı. Sony, son 3 ayda toplam 47,1 milyon satış gerçekleştirirken bu sayı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 17 milyon daha düşük oldu. Oyun satışlarının %79’u dijital olarak gerçekleşti.

Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?
Bugüne Kadar Toplam Kaç PlayStation 5 Satıldı?

PlayStation Plus abonelik hizmetinde gerileme yaşayan Sony, geçtiğimiz haziran ayında hizmeti yenilemesinin meyvelerini ise şimdiden görmeye başladı. Paylaşılan verilere göre Sony, 47,3 milyon PlayStation Plus kullanıcısına ulaştı. Yeni hizmetin tam etkisinin ise önümüzdeki çeyrekte görülmesi bekleniyor. Ayrıca hizmetin oyun satışlarını nasıl etkileyeceği de merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar

Dünya Kupası’ndaki Yapay Zekâlı Topun İçindeki Şey Ne?

GamerAdmin

Apple Cihazları Olanlar Yandı!

GamerAdmin

Çin’in En Kalabalık Şehri Şanghay’dan Metaverse Adımı

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku