broadcom vmwarei satin almak icin ugrasiyor vK7Bu6GR
broadcom vmwarei satin almak icin ugrasiyor vK7Bu6GR

Broadcom, VMware’i Satın Almak İçin Uğraşıyor

Çip üreticisi Broadcom, bulut servisi sağlayıcısı VMware’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Konuyla ilgili olarak Reuters’a konuşan kaynaklar, Broadcom ve VMware arasındaki müzakerelerin devam ettiğini ve bir anlaşmanın yakın olmadığını belirtti.

Satın alma, son dört yılda 18.9 milyar dolarlık CA Technologies ve 10.7 milyar dolarlık Symantec Corp satın alımının ardından Broadcom’un elini daha da çeşitlendirecek.

Broadcom ve VMware cephesi Reuters’ın konuyla ilgili yorum taleplerine cevap vermemiş durumda. Öte yandan, Cuma günkü piyasa kapanışı itibarıyla VMware’in piyasa değerinin 40.3 milyar dolar olduğu paylaşılıyor.

Refinitiv verilerine göre Michael Dell, Dell Technologies’in geçen yıl VMWare’i hissedarlarına devretmesinin bir sonucu olarak yüzde 40 hisse ile VMware’in en büyük yatırımcısı konumunda.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.