19.7 C
İstanbul
15 Haziran 2024
Image default
Oyun İncelemeleri

Brink – İnceleme

Brink – İnceleme
Brink – İnceleme

Bir çoğumuz 1990’ların sonuna doğru Counter Strike adlı oyunu duymuşuzdur. Brink – İnceleme ile değineyim. Valve firması tarafından Sierra işbirliği ile yapılan oyun, ilk zamanlarda çıktığında bedavaydı. Fakat bu oyundan sonra bir çok oyun firması da çevirim içi oyun platformlarının yeni trend olduğunu gördüler. Tüm yapımlarını da bu rotasyonda şekillendirmeye başladılar.

Yalnız bir çoğunun gözünden kaçan şey ise bu oyunların teknolojiyle birlikte geliştirilebileceği idi. Valve firmasının başını çektiği çevirim içi takım çatışması türü oyunlar, 1990’ların sonundan ta ki 2008 yılına kadar tekel gibi görünse de bu başarıyı hep elinde tuttu. Şu an bir çok farklı türü bulunan ve geliştirilmeye devam edilen Counter Strike oyunu ise dünyada hala bir çok oyun sever tarafından beğenilerek oynanmakta.

Brink – Farklı karakterler ile savaşa hazır olun.
Brink – Farklı karakterler ile savaşa hazır olun.

Yalnız, ben ve benim gibi oyun severler için, genelde çok fazla çocuk denilecek oyuncuların da olmadığı bir platform üzerinde, grafikleri, müzikleri ve oyun içi silahlarıyla birlikte karakterlerin farklı olduğu bir platform üzerinde oynamak açıkçası daha da heyecanlı oluyor.

Tabi ki herkesin bu anlamda algısı, düşüncesi farklıdır, sonuçta her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır. Bu anlamda farklı bir ufka yer açan Brink gerçekten faklı bir oyun atmosferi ile geliyor karşımıza. Grafikleri Valve firmasının yaptığından daha farklı, daha stabil, daha geniş bir harita üzerinde geçmekte.

Brink – Takım oyunu her şey demektir!
Brink – Takım oyunu her şey demektir!

Belirli bir hikayesi de var Counter Strike‘dan farklı olarak. Bildiğiniz üzere Counter Strike‘da terörist ve savunma gücü olarak iki farklı birim mevcuttu. Fakat bu oyunda ise yine bu şekil bir ayrım olsa da, daha farklı özellikleri olan karakterlere de bürünmeniz mevcut. Mesela bir kişi sıhhiyeci, bir kişi asker, bir kişi mühendis olarak yer alabiliyor oyunda.

Oyunun tüm haritaları bire bir farklı durumlarda savunma ve çatışma durumuyla hareket etmenize olanak sağlıyor. Bu da hep aynı ortam içerisindeki bir döngüye takılı kalmadan, belirli görevleri yaparak da kapışma maçlarını kazanıyorsunuz. Tabi her zaman sıcak çatışma içerisinde yer alacağınızı da unutmayın.

Her an her şey olacakmış gibi düşünün.
Her an her şey olacakmış gibi düşünün.

Tabi çevirim içi oyun modunda da ne yazık ki her daim partnerinizi de vurmak gibi bir şey söz konusu (Friendly Fire). Oyunun sunucularında oynarken dikkatli olmanız gereken en büyük etmenlerden biri de gereksiz yere ateş etmemeniz. Çünkü o anda sizin takımınızdan olan bir arkadaşınız geçiyorsa, vurma ihtimaliniz de o kadar yüksek.

Tabi oyunun karakter geliştirmelerinin yanı sıra Steam üzerinden oynadığınız süre içerisinde de başarımları mevcut. Emin olun çok zor başarımlar değil bunlar. Her silaha göre farklı geliştirmeler, aldığınız tecrübe puanına göre de farklı giysi ve zırh geliştirmelerini de yapmanız mümkün. Bu konuda ise Valve‘in oyunu karşısında başarıyla sıyrılıyor.

Düşmanlarınıza sakın acımayın!
Düşmanlarınıza sakın acımayın!

Oyunda 8-16 kişilik çevirim içi oynayabileceğiniz sunucular mevcut. Tabi geneli Avrupa sunucusu olsa da, tavsiyem eğer ki çevrenizde bu tür oyunlara merak salan ve başarılı olan arkadaşlarınız var ise, bir takım oluşturup en azından Avrupa sunucularında yerinizi almanız. Sebebi ise oyunun adı çok reklam yapılmadığından az duyulsa da, özellikle Macar sunucularında Türk oyunculara da ayrı bir sempati duyuyorlar. Sakın ama sakın Counter Strike ile bu oyunu karıştırmayın!

Eğer ki çevirim içi oyunları seviyorsanız, çevrenizde bu tür oyunlara yatkın arkadaşlarınız var ise, stres atmak için gerçekten biçilmiş kaftan. Sadece oyun olarak baktığınızda da, her şeyin bir amacı var prensibi ile tek başınıza da oynadığınızda büyük keyif alacağınız bir oyun Brink.

Oynadığınızda büyük keyif alacağınız bir oyun
Oynadığınızda büyük keyif alacağınız bir oyun

İyi oyunlar…

İlgili Yazılar

The Witcher 2: Assasins Of Kings Enhanced Edition – İnceleme

GamerAdmin

House Flipper – İnceleme

GamerAdmin

Sniper Elite Nazi Zombie Army – İnceleme

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku