19.7 C
İstanbul
16 Haziran 2024
Image default
Oyun İncelemeleri

Borderlands 3 – İnceleme

Borderlands 3 - İnceleme
Borderlands 3 – İnceleme

Borderlands 3 – İnceleme yazımla tekrar karşınızdayım. Biliyorsunuz 2K Games ve Gearbox ortaklığı ile bu oyunun birçok serisi yapıldı.

Özellikle de Telltale Games ile de bir hikâye tabanlı sürümü de çıktı. Tabi çıktığı tarihler her zaman farklı bir hissiyat veriyordu oyun severlere.

Çünkü bu oyun hem birincil şahıs kamerası olmasıyla hem de mizahi bir yaklaşımıyla oyun severlerin kalbinde bir taht kurmuştu.

İşte bu son oyunla ilgili olarak beklentiler çok yüksekti lakin fiyatlar cep yaktığından insanlar oyunu almakta hep tereddüt ettiler.

Aç gözlü olan yapımcıların aldığı karara istinaden 2K Games de bu kervana uymak zorunda kaldı, bu da oyuncuların üzülmesine neden oldu.

İsterseniz gelelim oyunun beklendiği kadar güzel mi, istenildiği performansı veriyor mu ve gerçekten oyunun oynama zevkini yaşatabiliyor mu bunlara değinelim.

Borderlands 3 – Grafikler

Borderlands 3 - İnceleme - Grafikler
Borderlands 3 – İnceleme – Grafikler

Oyunun grafikleri eski sürümlerine göre klasik olarak oyunculara değiştirilmeden devam ettirilmiş. Chrome Engine teknolojisini hatırlayanlar bilir.

Oyunda grafik anlamında bir hata görmedim, modellemeler ve çevre etkenleri başarılı. Tabi bir de buna 4K çözünürlük de eklendiğini düşünün.

Oyun zevkini baltalayacak bir durumla karşılaşmadım, tabi en az ve en yüksek sistem gereksinimlerini karşılayan bir sisteminiz varsa sıkıntı olmayacaktır.

Doğru grafik ayarlarını yaptığınızda ise ekran kare oranınızı akıcı hale getirmeniz çok zor değil.

Borderlands 3 – Oynanabilirlik

Borderlands 3 - İnceleme - Oynanabilirlik
Borderlands 3 – İnceleme – Oynanabilirlik

Genel olarak en çok zevk alacağınız durumlardan birisi bu oynanabilirlik. Oyun severler konusunda kullanıcı dostu demek yerinde olur.

Tam bir birincil şahıs savaş mekaniklerine hâkim olarak tasarlanmış ve bu konuda gerçekten öncü olabilecek bir durumda.

Eğer eski oyunlara da hakimseniz demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Bir de açık dünya bir oyun olduğunu da hatırlatmak isterim.

Borderlands 3 – Atmosfer

Atmosfer
Atmosfer

İçeriğinde bolca mizah olan ve savaş ortamını yaşatan bir oyundan ne kadar fazlaca atmosferi koklayabiliyorsanız işte bu oyun ondan daha fazlası.

Düşmana göre değişen aksiyon müzikleri, büyük düşmanlarda ise sizi gaza getiren çok sert olmayan müziklerle sizi kendine uyarlıyor.

Eski ya da yeni olsun bu özelliği ile yeni oyunda da tadı aynı kalmış. Bence çok başarılı ve etkileyici olduğunu söylemem gerekiyor.

Borderlands 3- Genel Bakış

Genel Bakış
Genel Bakış

Atmosfer, oynanabilirlik ve grafikler konusunda başarılı bir oyun Borderlands 3. Tabi fiyatına göre baktığınızda ise biraz pahalı gelecektir. Lakin indirimde alınması mantıklı olabilen, neredeyse 100 saate yakın bir oyun deneyimi sunan Borderlands 3, bence övgüyü hak ediyor. Hatırlatmamda yarar var, çıkış fiyatı 400 TL civarında iken alınması mantıksızdı. Çünkü fiyat politikası gerçeği yansıtmadığı gibi, aç gözlü yapımcıların mağduriyetine uğradı.

Ama uzun soluklu bir oyun istiyorsanız, içinde bolca mizah olan, bolca savaş unsurları barındıran bence biçilmiş kaftan. Tabi kaç oyun var ki böyle vuruş hissiyatı olsun, atmosferi ve mekanikleri olsun oyuncuya kullanıcı dostu olan?

Borderlands 3 – Sonuç

Sonuç
Sonuç

Pandemi döneminde özellikle de boş vakitlerinizde az da olsa oynayıp hikâye kısmı için bile alınıp oynanası bir oyun.

Zaten aksiyon konusunda bolca içeriği olan oyunda tabi ki sağlam bir indirimde alınması daha iyi olacaktır.

Tavsiyem ise büyük yapımlara kıyasla daha iyi bir yapım olduğu, iyi bir indirimde (100 TL ve altında) kaçırılmaması gereken bir oyun.

Tabi karar yine sizin, bu zamanda bu fiyat bile fazla gelebilir. Malum ekonomi.

İyi oyunlar…

İlgili Yazılar

Daymare: 1998 – İnceleme

GamerAdmin

Resident Evil VIII Village – Demo İnceleme

GamerAdmin

Welcome To The Game 2 – İnceleme

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku